ZAJĘCIA W KSIĘGARNI ''PEGAZ''

Co roku 23 kwietnia wszyscy bibliofile obchodzą Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nasi podopieczni z wielką ochotą przyłączyli się do celebracji tego wiosennego święta, dlatego przyjęli zaproszenie pani Marii Mińskiej, by w tym dniu odwiedzić choszczeńską księgarnię „Pegaz”.

Na miejscu, usadowieni w wygodnych fotelach uczniowie opowiedzieli o swoich pasjach czytelniczych, a potem zapoznali się z wybranymi przez panią Marię nowościami wydawniczymi. Właścicielka księgarni przybliżyła piątoklasistom między innymi przepięknie wydaną pod względem edytorskim książkę Benjamina Alire’a Sáenza pt. „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”. Wychowankowie z tej grupy wiekowej zainteresowali się również takimi powieściami, jak: „Żenujące życie Lottie Brooks” Katie Kirby, „I wanna fall” Aleksandry Nil czy „Rodzina Monet. Skarb” Weroniki Anny Marczak.

Okazuje się, że wspólne wyjścia pozwalają lepiej poznać nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Na wtorkowym spotkaniu w uczniowie 5a dowiedzieli się, że ich nauczycielka wspomagająca – pani Justyna Jurkiewicz – od wielu lat kolekcjonuje książki ilustrowane przez Lisę Aisato. Pani Marysia zaprezentowała bowiem przybyłym kilka książek tej ilustratorki, m. in. „Życie”.

Zajęcia okazały się niezwykle ciekawe, dlatego niektóre z dzieci postanowiły kupić sobie książki, które je szczególnie zainteresowały. Znana kibicka MKS „Pogoń” Szczecin – Julka Starukiewicz z 5a – z dumą na przykład wyszła z księgarni z biografią ulubionego piłkarza reprezentacji Polski – Wojciecha Szczęsnego.

W tym miejscu warto dodać, że wizytę w choszczeńskim domu książki w dniu 23 kwietnia 2024 r. złożyły klasy: 2b, 2c, 3a, 5a i 5b. Dziećmi i młodzieżą opiekowali się z kolei następujący nauczyciele: p. Marta Hładuniuk i p. Waldemar Sroczyński (2b), p. Beata Nawrocka (2c), p. Anetta Bikowska (3a), p. Justyna Jurkiewicz i p. Elżbieta Wareliś (5a) oraz p. Małgorzata Szulc (5b).

Księgarnię „Pegaz” odwiedziło łącznie 95 wychowanków. Pozostali uczniowie skorzystali w tym dniu z bogatej oferty przygotowanej przez nauczycieli biblioteki szkolnej, tj. p. Katarzynę Kręcisz, p. Beatę Nawrocką i p. Sylwię Suchecką. Zainteresowanych odsyłam do artykułu i fotorelacji, zamieszczonych na stronie internetowej naszej „Trójki”.

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2024-05-02 13:34:43