Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Informacje ogólne rządowego programu Laboratoria Przyszłości

 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie przystąpiła do rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).  Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 150.600,00. 100% tej kwoty zostało wydane. Dzięki przyznanym środkom możliwy był zakup wyposażenia technicznego oraz pomocy dydaktycznych, m.in. takich, jak: drukarka 3D oraz laptop do ich obsługi, mikrokontrolerylutowniceaparat fotograficznygimbalstatywymikroporty, zestaw nagłaśniającyokulary VR,wirtualne laboratorium chemiczne oraz stoły i krzesła szkolne, pomoce dydaktyczne do zajęć technicznych i wychowania komunikacyjnego, zestawy kuchenne.

Zakup takiego wyposażenia technicznego pomoże w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania – zarówno w trakcie obowiązkowych zajęć edukacyjnych, m.in. informatyki, chemii, fizyki, matematyki, techniki, muzyki, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz kół zainteresowań.Data dodania: 2017-01-12 21:28:23
Data edycji: 2024-04-19 15:08:32
Ilość wyświetleń: 770

Kalendarz

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej