ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ

28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy VI B pod kierunkiem pani Anny Czubali, pani Edyty Jaskulskiej oraz pana Adama Zarzeckiego. Jak zawsze było można liczyć na panią Anetę Bikowską i jej zdolności reżyserskie. A klasa II B przepięknie nam zatańczyła. (brawo dla Was).

Była to piękna lekcja historii przypominająca okoliczności podpisania pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, najważniejszego aktu prawnego zawierającego podstawowe prawa dla państwa i jego obywateli. Apel rozpoczęto od odśpiewania hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Po występach artystycznych pani dyrektor Ewa Klińska podziękowała uczniom, a widzowie nagrodzili artystów brawami.

Anna Czubala

Data dodania: 2023-05-01 21:33:27