Z WIZYTĄ U WETERYNARZA

Dnia 4 października 2022 r. uczniowie klasy I b uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem weterynarii panem Pawłem Walendzikiem, które odbyło się w Przychodni Weterynaryjnej w Choszcznie. Była to lekcja w terenie, w ten sposób uczniowie poznają ciekawe zawody z różnych dziedzin życia.

Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie właściwych postaw w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Dzieci mogły przyjrzeć się podstawowym zabiegom dokonywanym w przychodni, poznać wyposażenie, sprzęt który używany jest podczas zabiegów. Dzieci miały okazję uzyskać ważne informacje na temat pracy weterynarza. Pan Paweł przekazał uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących wyboru tego zawodu i specjalizacji.

Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt i rozbudzenie ciekawości poznawczej.

Marta Hładuniuk

Data dodania: 2022-11-10 18:04:00