Z MYŚLĄ O NIEWIDOMYCH - INSPIRUJĄCE SPOTKANIE W KLASIE II B

16 lutego 2024r. uczniowie klasy II b uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panią Karoliną Środzińską ze Szczecińskiej Fundacji „Szansa dla Niewidomych”, Panem Krzysztofem Majorkiem – twórcą obrazów dla niewidomych oraz Panią Barbarą Matwiejko- prezesem Związku Niewidomych koło w Choszcznie. Pani Karolina opowiedziała o zadaniach fundacji, roli wolontariusza. Zaprezentowała sprzęt, książki, czasopisma, jakim na co dzień posługują się osoby niewidome. Pan Krzysztof zaprosił uczniów do sensorycznego czytania jego obrazów, które powstają z myślą o niewidomych. Czytanie obrazów dotykiem sprawiło dużo radości. Obrazy z różnymi fakturami zawierają elementy recyklingu. Było to poruszające, inspirujące spotkanie, które uświadomiło nam, jak wiele możemy zrobić, aby świat stał się bardziej dostępny dla wszystkich.

Marta Hładuniuk

Data dodania: 2024-02-20 16:05:59