XX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ''POLSCY NOBLIŚCI''

Jubileuszowy konkurs na Polnej

Dnia 10 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie reprezentacja naszej „Trójki” przystąpiła do zaciętej rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z SP1 w Choszcznie, SP w Dolicach i SP w Krzęcinie w czasie XX Międzyszkolnego Konkursu „Polscy Nobliści”.

Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie:

• p. Anna Lewicka – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie,

• p. Maria Mińska – właścicielka Księgarni „Pegaz” w Choszcznie,

• p. Irena Rękawiecka – Sadowska – emerytowana nauczycielka języka polskiego, wieloletnia wicedyrektor ZS2 w Choszcznie, pomysłodawczyni ww. konkursu.
    Pracom komisji przewodniczył
    p. Stefan Szemlij – emerytowany nauczyciel historii, wieloletni dyrektor ZS2 w Choszcznie, a obecnie radny Rady Gminy Choszczno i harcmistrz Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP.

A oto wyniki klasyfikacji:

I kategoriaPREZENTACJA MULTIMEDIALNA na temat:
„Maria Skłodowska-Curie – matka badań nad promieniotwórczością – początki ery atomu: szanse i zagrożenia; naukowe i moralne dziedzictwo Noblistki”
II miejsce: Oliwia Domańska – 8c, Amelia Jurkiewicz – 8c i Aleksander Wróbel – 7c.

II kategoriaFORMA PARATEATRALNA – II miejsce za śpiewogrę Andrzeja Waligórskiego pt. „Rycerze” dla grupy kabaretowej w składzie: Aleksander Wróbel z 7c, Zuzanna Szymaszek, Marcel Kowalski, Maciej Łuszczyński, Szymon Skwirut i Kewin Zbyszewski z 8a, Oliwia Domańska, Amelia Jurkiewicz, Zofia Kozłowska, Alicja Raźniewska i Wojciech Młynarczyk z 8c.

III kategoria: PLAKAT i ZAPOWIEDŹ SPEKTAKLU
– I miejsce:
Zofia Kozłowska i Alicja Raźniewska z 8c.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI: drużyna Szkoły Podst. nr 3 w Choszcznie

NAGRODA SPECJALNA: Oliwia Domańska – 8c

Warto dodać, że niezwykle gościnni organizatorzy zapewnili nagrody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu. Nad przebiegiem zmagań czuwali: p. Barbara Ciecierska – dyrektor Zespołu Szkół 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie wraz z nauczycielami języka polskiego, tj.: p. Agnieszką Kurpiewską i p. Piotrem Figasem. To dzięki ich wieloletniemu zaangażowaniu konkurs o Noblistach na stałe wpisał się w kalendarz szkolny jako ważna impreza kulturalna w środowisku lokalnym. Rangi temu wydarzeniu nadała również dzisiejsza obecność Starosty Choszczeńskiego – p. Wioletty Kaszak i jej zastępcy – p. Pawła Szubera.

Ze strony naszej „Trójki” za przygotowanie młodzieży do konkursu odpowiadali p. Elżbieta Wareliś i p. Adam Zarzecki.

Oprac.: Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2021-12-10 20:16:52