WYKOPKI

Dnia 21 września (czwartek) uczniowie klasy II b odwiedzili z samego rana gospodarstwo państwa Pauliny Szałek, Daniela Winnickiego rodziców Franciszka. Hasłem przewodnim były WYKOPKI. Dzieci miały pełno zapału do pracy polowej, wspaniała pogoda i humory dopisywały wyśmienicie!

Gospodarze pokazali, jak się kopie i zbiera ziemniaki. Wszyscy z entuzjazmem podjęli pracę. W mgnieniu oka zapełniały się wiaderka za wiaderkiem. Było to dla wielu nowe doświadczenie, dla wszystkich duża frajda. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć jak rośnie kukurydza oraz karmić konie.

Uwieńczeniem ciężkiej pracy były pieczone kiełbaski i ziemniaki oraz pyszne słodkości przygotowane przez gospodarzy.

Serdecznie dziękujemy państwu Paulinie i Danielowi za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

Marta Hładuniuk

Data dodania: 2023-09-24 20:41:13