Deklaracja dostępności
Reset
Reset

WORLD ORIENTEERING DAY

Dnia 7.10.2020 r. liczna grupa naszych uczniów reprezentowała szkołę w zawodach sportowych World Orienteering Day, które odbywały się na choszczeńskim placu Witosa. Dla części było to pierwsze spotkanie z czymś takim, jak bieg z mapą. I tu najważniejsze, że niektórym taka odmiana biegania spodobała się tak bardzo, że pytali kiedy następne zawody. Zaś uczniowie, dla których biegi na orientację nie są czymś obcym (głównie reprezentanci stowarzyszenia Aktywne Choszczno, które było głównym organizatorem imprezy) poradzili sobie świetnie.
     I tak w młodszej kategorii (bieg na dystansie 1,4 km) zwyciężyli Wiktor Młynarczyk i Zosia Pokorniecka. W starszej kategorii (dystans 1,9 km) wśród chłopców całe podium należało do „trójki”. Pierwszy był Szymon Tomczyk, a na kolejnych miejscach uplasowali się Konrad Pierzak i Wojciech Młynarczyk. Wśród dziewcząt wygrała Roksana Duplak, a trzecie miejsce zajęła Martyna Kuleta.
      Na mecie na uczniów czekał słodki poczęstunek i woda. Choć nie o nagrody chodziło, a aktywne spędzenie czasu. Cieszy również fakt, że uczniowie z naszej szkoły zostali po zawodach pomóc organizatorom posprzątać po imprezie. Brawo Ekipa!