WIECZOREK POETYCKO - MUZYCZNY

20 kwietnia w holu naszej szkoły odbył się Wieczorek Poetycko – Muzyczny poświęcony polskiej poetce Wisławie Szymborskiej.

Wisława Szymborska urodziła się w 1923 roku pod Poznaniem. Całe życie była związana z Krakowem. To poetka i eseistka. W 1996 roku otrzymała literacką Nagrodę Nobla. Poetka nie lubiła rozmów o literaturze, czy tajnikach poetyckiego warsztatu. Najbliższe otoczenie zapamiętało ją jako osobę skromną, ceniącą spokój.

Wieczorek uświetniły wiersze naszej Noblistki, jak również piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego. Na zakończenie pan Adam Zarzecki zaśpiewał utwór Bułata Okudżawy „Dopóki Ziemia kręci się”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w spotkaniu: Mikołaj Przytuła, Anna Żabska i Alicja Kolańska z klasy 5b, Maciej Niewinczany, Weronika Maksymek z klasy 6b, Michał Gołąb, Wojciech Kowalik, Aleksandra Grodowczyk, Natasza Łagowska, Bartosz Preś, Maciej Szwed, Klara Sygit i Amelia Wróbel z klasy 8c, Oliwia Sadowska, Aleksandra Blejwas, Natalia Kochanek, Paula Rydza oraz Szymon Urbaniak z klasy 8e za piękną recytację oraz szkolnemu zespołowi wokalnemu w składzie: Anna Żabska, Fabian Wróbel z klasy 5b, Gabriela Banasiak, Maja Wysocka, Julia Krycka z klasy 6a oraz Weronika Maksymek, Laura Sokołowska, Zuzanna Szymoniak z klasy 6b za nastrojowe piosenki. Oczywiście podziękowania należą się prowadzącym: Jagodzie Lisiak i Hani Rynkiewicz z klasy 6b za perfekcyjne poprowadzenie spotkania.

Dziękujemy również licznej publiczności: paniom wicedyrektor Elżbiecie Kłos i Dominice Muszyńskiej oraz rodzicom naszych uczniów.

Podziękowania kierujemy również do pani Małgorzaty Pielackiej za przepiękną dekorację.

Organizatorzy: Elżbieta Klepczarek, Małgorzata Szulc, Adam Zarzecki, Sylwia Suchecka, Agnieszka Szewczyk

Data dodania: 2023-04-23 12:37:44
Data edycji: 2023-04-23 12:53:27