VI MIEJSCE W WOJEWÓDZKICH SZACHACH DRUŻYNOWYCH ID

VI  MIEJSCE  W WOJEWÓDZKICH   SZACHACH  DRUŻYNOWYCH  ID

VI  miejsce w Wojewódzkich Szachach Drużynowych Igrzysk Dzieci - na XV drużyn to bardzo dobry wynik (Gryfino; 14.12.2023 r).

Podziękowania dla mamy Ani, p. Pauliny Pęcherzewskiej, która nam towarzyszyła.

Relacje z zawodów na Facebooku, p Andrzeja Kowalika i p. Pauliny Pęcherzewskiej, cytuję poniżej.

Od lewej, Kuba, Antek
Ala i Ania
oraz z tyłu p. Paulina

"Dobrych wieści szachowych ciąg dalszy? Wspaniały występ juniorów UKSz Skoczek Choszczno!
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie w składzie: Jakub Przymuszała, Antoni Paluszek, Alicja Kolańska i Anna Sawicka zajęła szóste miejsce na piętnaście szkolnych drużyn, które wzięły udział w dzisiejszym Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach drużynowych dziewcząt i chłopców w Gryfinie.
Ania Sawicka, będąc uczennicą pierwszej klasy, a zarazem jedną z najmłodszych zawodniczek turnieju, wygrała pięć z siedmiu partii, podobnie jak szóstoklasista Jakub Przymuszała - oboje z UKSz Skoczek Choszczno.
Pierwsza runda wypadła obiecująco 3:1, druga 2:2 że Stargardem, w trzeciej swoją partię wygrała tylko Ania, Jakub powtórzył ten wynik w rundzie szóstej. Choszczeńska drużyna ustąpiła tylko zwycięzcom turnieju - SP nr 5 z Goleniowa. W ostatniej, siódmej rundzie wszyscy reprezentanci Trójki wygrali swoje partie. To były emocjonujące rozgrywki i wspaniałe szóste miejsce choszczeńskich młodych szachistów.
W rezerwowym składzie drużyny, której opiekunem i trenerem jest Pan Grzegorz Winiarski, znaleźli się Wojciech Drożdżyński (również UKSz Skoczek) i Fabian Wróbel.
Dziękuję Pani Paulinie Pęcherzewskiej za pomoc w opracowaniu relacji? I gratuluję Panu Grzegorzowi Winiarskiemu kolejnego sukcesu trenerskiego?"

Podziękowania dla kierowcy, sympatycznego p. Przemka z firmy przewozowej "Rafał Bireta"

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2023-12-24 09:25:07