Reset
Reset

UDANY WYSTĘP ANI NA WOJEWÓDZKIM TURNIEJU SZACHOWYM

UDANY  WYSTĘP  ANI  NA  WOJEWÓDZKIM  TURNIEJU  SZACHOWYM

Udany występ Ani Sawickiej na Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w szachach - do lat 7 (CHDK; 16.09.2023).

Ania była najlepszą zawodniczką wojwództwa.

Przypomnijmy, że szachów nauczyła się w przedszkolu "Ancymonek" a instruktorem był (i jest) pan Andzrej Kowalik, prezes UKSz Skoczek.

Ania (uczennica klasy I A) wystąpiła też 24 czerwca 2023 na Wojewódzkiej Olimpiadzie Szachowej w Łazach gdzie zajęła pierwsze miejsce.

Więcej o turnieju w artykule pana Andrzeja Kowalika na Facebooku.

"

"Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach - do lat 6 i do lat 7.Ogromny sukces zawodników Skoczka!
Złoto dla Juliana Sakwy, brąz dla Maurycego Gniadka!
W dniu 16 września 2023 organizowaliśmy jako klub, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki (program Mikro Granty) Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach - do lat 6 i do lat 7. Mieliśmy obawy jak wypadnie impreza, czy gracze dojadą, jak wypadną nasi... Niepotrzebnie się martwiliśmy? Impreza była na medal. Zagrało aż 21 zawodników i zawodniczek z całego kraju - zwycięzca rywalizacji do lat 6 przyjechał aż z Krakowa! Najmłodszy gracz miał tylko 3 lata, a mimo to wytrwał w turnieju. Sędzią prowadzącym turniej był Cyprian Guzek. Pracy miał mnóstwo bo w tak młodym wieku u szachistów o błędy nietrudno, ale dał radę i bardzo sprawnie radził sobie w trudnych sytuacjach. Turniej miał swoją dramaturgię, były łzy po porażkach ale i ogromna radość po zwycięstwach. Jako organizatorzy zadbaliśmy o dobrą zabawę, stąd w przerwie turnieju odbyła się część sportowo - zabawowa z profesjonalną animatorką - na zdjęciach widać że dzieci bawiły się świetnie. Bardzo mnie i dzieci z przedszkola Ancymonek ucieszyła wizyta pani Agnieszki Błoch - Dyrektora i właścicielki Przedszkola, która wsparła nas organizacyjnie. Odwiedził nas też pan Grzegorz Winiarski - instruktor szachowy z SP nr 3 w Choszcznie, który przyszedł obejrzeć grę swojej podopiecznej - Ani Sawickiej. A teraz czas na wyniki. W kategorii do lat 7 zdobyliśmy złoto i brąz! Mistrzem W0ojewództwa został zasłużenie, wygrywając wszystkie partie, Julian Sakwa. Dla Juliana, tegorocznego 12 zawodnika Polski do lat 7, to powrót do rewelacyjnej formy i świetnej gry. Drugie miejsce zajął gracz Stilonu Gorzów Kuba Sadkowski. Trzecie miejsce zajął nasz zawodnik - Maurycy Gniadek. Maurycy przegrał tylko z Julianem i Kubą i pokazał że świetne niedawne występy na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy to nie przypadek. Najlepszą zawodniczką Województwa została Ania Sawicka, zdobywczyni 7 miejsca w klasyfikacji ogólnej. Ania na pewno liczyła na więcej, jednak gra w tak wyrównanej stawce samych chłopców na pewno nie należała do łatwych.
W kategorii do lat 6 zdecydowanie wygrał Jonatan Sopel (KKS Kraków) który wygrał wszystkie partie. Drugi był zawodnik Solnego Grzybowo Maksymilian Marciocha, a trzeci Maciej Partyka z STMGK Strzelce. Z naszych graczy 5 miejsce zajął Kajetan Serafiński, 6 - Olivier Mosiądz, 7 - Leon Wojtuszko, 8 - Filip Chrzan, 9 - Bartosz Telej, 10 - Igor Madziński - to uczniowie Przedszkola Ancymonek. Mieliśmy tu naszą zawodniczkę - Hanna Sakwa zajęła 11 miejsce i był to jej pierwszy turniej w życiu - brawo Hania! W grupie tej zauważyć trzeba dobry występ zawodniczki Solnego Grzybowo Emilii Pawlik która była o włos od podium i zajęła 4 miejsce.
Dziękuję wszystkim zawodnikom, zawodniczkom, rodzicom za przybycie. Pani Ewelinie Madzińskiej za piękne zdjęcia. Eli Dziechciarewicz i Gosi Guzek za ogromną pomoc organizacyjną. A panu Krzysztofowi Dłużyńskiemu za wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach, Dziękuję!