Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

UDANY WYSTĘP ANI NA WOJEWÓDZKIM TURNIEJU SZACHOWYM

UDANY  WYSTĘP  ANI  NA  WOJEWÓDZKIM  TURNIEJU  SZACHOWYM

Udany występ Ani Sawickiej na Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w szachach - do lat 7 (CHDK; 16.09.2023).

Ania była najlepszą zawodniczką wojwództwa.

Przypomnijmy, że szachów nauczyła się w przedszkolu "Ancymonek" a instruktorem był (i jest) pan Andzrej Kowalik, prezes UKSz Skoczek.

Ania (uczennica klasy I A) wystąpiła też 24 czerwca 2023 na Wojewódzkiej Olimpiadzie Szachowej w Łazach gdzie zajęła pierwsze miejsce.

 

 

Więcej o turnieju w artykule pana Andrzeja Kowalika na Facebooku.

 

"

 
 
"Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach - do lat 6 i do lat 7.Ogromny sukces zawodników Skoczka!
Złoto dla Juliana Sakwy, brąz dla Maurycego Gniadka!
W dniu 16 września 2023 organizowaliśmy jako klub, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki (program Mikro Granty) Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach - do lat 6 i do lat 7. Mieliśmy obawy jak wypadnie impreza, czy gracze dojadą, jak wypadną nasi... Niepotrzebnie się martwiliśmy? Impreza była na medal. Zagrało aż 21 zawodników i zawodniczek z całego kraju - zwycięzca rywalizacji do lat 6 przyjechał aż z Krakowa! Najmłodszy gracz miał tylko 3 lata, a mimo to wytrwał w turnieju. Sędzią prowadzącym turniej był Cyprian Guzek. Pracy miał mnóstwo bo w tak młodym wieku u szachistów o błędy nietrudno, ale dał radę i bardzo sprawnie radził sobie w trudnych sytuacjach. Turniej miał swoją dramaturgię, były łzy po porażkach ale i ogromna radość po zwycięstwach. Jako organizatorzy zadbaliśmy o dobrą zabawę, stąd w przerwie turnieju odbyła się część sportowo - zabawowa z profesjonalną animatorką - na zdjęciach widać że dzieci bawiły się świetnie. Bardzo mnie i dzieci z przedszkola Ancymonek ucieszyła wizyta pani Agnieszki Błoch - Dyrektora i właścicielki Przedszkola, która wsparła nas organizacyjnie. Odwiedził nas też pan Grzegorz Winiarski - instruktor szachowy z SP nr 3 w Choszcznie, który przyszedł obejrzeć grę swojej podopiecznej - Ani Sawickiej. A teraz czas na wyniki. W kategorii do lat 7 zdobyliśmy złoto i brąz! Mistrzem W0ojewództwa został zasłużenie, wygrywając wszystkie partie, Julian Sakwa. Dla Juliana, tegorocznego 12 zawodnika Polski do lat 7, to powrót do rewelacyjnej formy i świetnej gry. Drugie miejsce zajął gracz Stilonu Gorzów Kuba Sadkowski. Trzecie miejsce zajął nasz zawodnik - Maurycy Gniadek. Maurycy przegrał tylko z Julianem i Kubą i pokazał że świetne niedawne występy na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy to nie przypadek. Najlepszą zawodniczką Województwa została Ania Sawicka, zdobywczyni 7 miejsca w klasyfikacji ogólnej. Ania na pewno liczyła na więcej, jednak gra w tak wyrównanej stawce samych chłopców na pewno nie należała do łatwych.
W kategorii do lat 6 zdecydowanie wygrał Jonatan Sopel (KKS Kraków) który wygrał wszystkie partie. Drugi był zawodnik Solnego Grzybowo Maksymilian Marciocha, a trzeci Maciej Partyka z STMGK Strzelce. Z naszych graczy 5 miejsce zajął Kajetan Serafiński, 6 - Olivier Mosiądz, 7 - Leon Wojtuszko, 8 - Filip Chrzan, 9 - Bartosz Telej, 10 - Igor Madziński - to uczniowie Przedszkola Ancymonek. Mieliśmy tu naszą zawodniczkę - Hanna Sakwa zajęła 11 miejsce i był to jej pierwszy turniej w życiu - brawo Hania! W grupie tej zauważyć trzeba dobry występ zawodniczki Solnego Grzybowo Emilii Pawlik która była o włos od podium i zajęła 4 miejsce.
Dziękuję wszystkim zawodnikom, zawodniczkom, rodzicom za przybycie. Pani Ewelinie Madzińskiej za piękne zdjęcia. Eli Dziechciarewicz i Gosi Guzek za ogromną pomoc organizacyjną. A panu Krzysztofowi Dłużyńskiemu za wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach, Dziękuję!
Andrzej Kowalik"
 
 
 
 
Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski
 
 
 
 
Data dodania: 2023-09-22 08:59:15
Data edycji: 2023-09-22 09:42:33
Ilość wyświetleń: 58

Kalendarz

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej