''TRÓJKA'' NA SZACHOWYCH MISTRZOSTWACH POWIATU

''TRÓJKA''  NA  SZACHOWYCH  MISTRZOSTWACH  POWIATU

Był to nasz czwarty w roku szkolnym turniej szachowy, tym razem Mistrzostwa Powiatu w Szachach Szybkich do lat 14 (CHDK; 19.11.2022r.).

Dzoskonale spisał się, kolejny już raz, Kuba Przymuszała (V B), który z 5 punktami na 7 zają 5 miejsce na 37 szachistów.

Po 4 wygrane mieli: Wojtek Kowalik, Nikodem Pocheć, Bartek Szatkowski i Antek Borek.

Dobrze zagrali również: Filip Brazewicz, Staszek Fabisz, Mateusz Kukwa, Antek Gałwa i Wojtek Drożdżyński. Z powodu choroby zabrakło Antka Paluszka i Ali Kolańskiej.

na zdjęciu

uśmiechnięty Kuba

W turnieju brali udział m.in. klubowicze z Gorzowa, Piły, Strzelec Krajęńskich, Myśliborza, Stargardu  i  Szczecina, przez co poziom zawodów był wysoki.

W kategorii OPEN udział brali, pan Zbyszak Przymuszała (tata Kuby) oraz nasi absolwenci: Dominik Drożdżyński, Bartek Kowalik, Kamil Kalita, Maciek Dziechciarewicz, Michał Iwanyk i Wiktor Kalinowski.

Słowa uznania za wspaniale, jak zwykle, przygotowany i przeprowadzony turniej kieruję do organizatorów UKSz Skoczek (panów Andrzeja Kowalika - prezesa klubu, pana Krzysztofa Dłużyńskiego - wizeprezesa i pana Oskara Rosłonia -sędziego głównego oraz dla pań: Elżbiety Dziechciarewicz i Małgorzaty Guzek). Był słodki poczęstunek, napoje, nagrody, puchary, dyplomy etc.

Więcej szczegółów na:

Opiekun szkółki szachowej "Trójki /-/ Grzegorz Winiarski.

Poziżej zaytuję opracowanie p. Krzysztofa Dłużyńskiego z imprezy,  z Facebooka:

OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU CHOSZCZEŃSKIEGO W SZACHACH SZYBKICH♟?
Szachy to gra wymagająca ciszy, spokoju i skupienia. Rozwija nasze zdolności myślenia oraz kreatywność. Nie ma minimalnego ani maksymalnego wieku, aby móc wybrać tę dziedzinę sportu, czego mogliśmy być świadkami podczas wczorajszych Otwartych Mistrzostw Powiatu Choszczeńskiego w Szachach Szybkich, zorganizowanych przez Uczniowski Klub Szachowy „Skoczek” Choszczno. ?
Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Starosty Choszczeńskiego. W mistrzostwach udział wzięło łącznie 63 zawodników, najmłodszy z nich to 5-letni pasjonat szachów.
W kategorii „Turniej Juniorski U14” puchary, medale i nagrody wręczył prezes UKSz „Skoczek”, Andrzej Kowalik. Pierwsze miejsce przypadło? Wojciechowi Karkoszce z STMGK Strzelce Krajeńskie, drugie ?Szymonowi Pogorzelskiemu z Piły a trzecie miejsce zajął ?Maciej Koch z KSz Stilon Gorzów Wlkp.
Po zakończonych rozgrywkach przez dorosłych w kategorii OPEN FIDE , głos zabrała Starosta Choszczeńska Wioletta Kaszak, gratulując i dziękując wszystkim za przybycie, wyraziła podziw i szacunek dla zawodników za ich pasję, jaką niewątpliwie jest „królewska gra”. Nie bez powodu szachy nazywane są „królewską grą”, niezbędna do niej jest wiedza, koncentracja i umiejętność przewidywania.
Zwycięzcom OPEN FIDE Starosta Choszczeńska wręczyła puchary, medale i nagrody, a pozostałym uczestnikom osobiście gratulowała i życzyła dalszych sukcesów. ???
Pierwsze miejsce? zdobył Arkadiusz Korbal z KSz Gryf Szczecin, drugie ?Andrzej Zeissel z KSz Gryf Szczecin a trzecie miejsce ?przypadło Sebastianowi Matulowi z UKSz Skoczek Choszczno.
Organizatorzy wyróżnili również najlepszego zawodnika wśród seniorów Tadeusza Twarogiela oraz najlepszego zawodnika wśród juniorów Filipa Pawlicza.?
Wielkie gratulacje dla organizatorów i wszystkich miłośników szachów!???

Wczoraj (19.11.2022) , przy okazji otwarcia Szachowych Mistrzostw Powiatu Choszczeńskiego, mieliśmy okazję wręczyć pamiątkową statuetkę z okazji XXV-lecia istnienia klubu SKOCZEK panu ŁUKASZOWI MŁYNARCZYKOWI jako nasze podziękowanie za istotny wkład i wsparcie przy realizacji naszych zamierzeń.
Pan Łukasz wspomniał, że szachy od czasów młodości są Mu bardzo bliskie, a jego największym idolem szachowym był trzeci mistrz świata Jose Raul Capablanca. Tak się złożyło, że właśnie wczoraj mijała kolejna rocznica urodzin genialnego Kubańczyka.
Na polskim rynku księgarskim można stosunkowo łatwo zakupić podręcznik gry szachowej J.R.Capablanki, który kosztuje nie więcej niż 20 złotych, a jest ciągle prawdziwą kopalnią wiedzy, szczególnie dla początkującego szachisty.
A jeśli ktoś chce posłuchać pięknej piosenki o spotkaniu z Capablancą przy szachownicy , to niech kliknie tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=21QpsK7LRM4
Serdecznie Panu Łukaszowi dziękujemy za życzliwość i wsparcie dla Klubu i już cieszymy się na spotkanie przy szachownicy w turnieju 29.11.2022 r w Akademii Szachowej SKOCZKA, w którym obiecał wystąpić.

Data dodania: 2022-11-23 16:46:56
Data edycji: 2022-11-23 17:25:13