TEATR NOWOCZESNY Z KRAKOWA

Dnia 8 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli dwa spektakle przygotowane przez Teatr Nowoczesny z Krakowa.

Musical pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie” obejrzały następujące klasy: I a, I b, II b i II c. W trakcie sztuki nasi uczniowie poznali nie tylko legendarną historię największych polskich miast, ale także otrzymali odpowiedzi na szereg nurtujących pytań: Co jest powodem, że psy nie lubią kotów? Co stanowi sekretny składnik pierników? Czy w naszym kraju kiedykolwiek żyły syreny? Co naprawdę oznacza wygrywany w Krakowie hejnał?

Opiekę nad dziećmi w Choszczeńskim Domu Kultury sprawowały następujące nauczycielki: p. Iwona Nawrocka – I a, p. Kornelia Słotwińska i p. Anna Maksymek – I b, p. Marta Hładuniuk i p. Waldemar Sroczyński – II b oraz p. Beata Nawrocka – II c.

Z kolei z adaptacją lektury obowiązkowej pt. „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara zapoznały się klasy IV c, V a i c. Niewątpliwie klasyka literatury w nowoczesnej odsłonie przypadła do gustu całej widowni. Uczniowie z naszej „Trójki”, Korytowa, Suliszewa czy Kalisza Pomorskiego bardzo chętnie włączali się do gry, kiedy zachęcali ich do tego krakowscy aktorzy. Warto podkreślić, że nauczycielki – p. Elżbieta Wareliś i p. Agnieszka Paluszewska – IV c, p. Justyna Jurkiewicz – V a i p. Malgorzata Szulc – V c – po przedstawieniu zgodnie stwierdziły, że wszyscy uczniowie potrafią godnie reprezentować swoją szkołę w miejscach publicznych!

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2024-04-17 17:18:32