SZARE SZEREGI

10 czerwca 2021 roku uczniowie Naszej Szkoły: Wiktor Pocheć, Nikodem Pocheć oraz Oliwier Zieliński brali udział w XI Turnieju Historycznym Szare Szeregi organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie.

Tematyka konkursu była związana z II wojną światową i udziałem w niej Polaków. Konkurs odbył się po raz pierwszy online. Chłopcy ciężko pracowali przez kilka miesięcy, przyswajając sobie wiedzę w oparciu o materiały źródłowe przesłane przez IPN.

Konkurs miał specyficzną formę rywalizacji. Liczyła się nie tylko wiedza, ale także szybkie myślenie oraz współpraca w zespole. Turniej to nie tylko walka o zdobycie tytułu Mistrza Turnieju, ale zabawa i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.

Konkurs okazał się trudny. Zadania przygotowane przez komisję konkursową wymagały dużej wiedzy historycznej znacznie wykraczającej poza program nauczania historii. „Schabiki” nie zdobyli zaszczytnego miejsca, ale na swoim koncie zgromadzili zadawalającą liczbę punktów można być z Nich dumnym, bo to był ich pierwszy tego rodzaju konkurs. Sami twierdzą, że następnym razem będzie jeszcze lepiej! Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody od Instytutu Pamięci Narodowej.

To była kolejna lekcja historii, w której można było się sprawdzić i wzbogacić swoją wiedzę. Za rok „Schabiki” wezmą ponownie udział w turnieju ale z wielką ochotą na wygraną!

Opiekun: Anna Czubala

Data dodania: 2021-06-16 21:41:42