ŚWIĘTO WIOSNY W 4A I 4C

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie naszej „Trójki” uczcili w różnorodny sposób: dzieci z nauczania początkowego obejrzały przepiękny spektakl przygotowany przez pierwszaków, klasy IV-VIII zaś próbowały swych sił w sporcie: na polu golfowym lub w nowo otwartej kręgielni, wykonały ozdoby świąteczne w Warsztatach Terapii Zajęciowej czy odwiedziły przemiłych pensjonariuszy DPS-u „Prometeusz”.

Z okazji Święta Wiosny uczniowie 4a i 4c przyjęli z kolei zaproszenie oficera prasowego Powiatowej Komendy Policji w Choszcznie do udziału w Dniu Otwartym. Przez dwie godziny sierż. Mariusz Kosiorek oprowadzał nastolatków po nowoczesnym komisariacie, mieszczącym się na ul. Boh. Warszawy. Wychowankowie obejrzeli salę odpraw, siłownię czy strzelnicę i inne miejsca, niedostępne na co dzień dla osób postronnych. Oprócz tego od st. sier. Adama Cielebały dowiedzieli się, jakie są obowiązki dzielnicowego. Warto dodać, że chociaż najbardziej wyczekiwane były odwiedziny u psów policyjnych,
nie doszło do nich, gdyż uczniowie z wypiekami na twarzach słuchali wykładu technika kryminalistyki –
asp. sztab. Krzysztofa Kleinszmita. Każdy chciał bowiem osobiście zajrzeć do walizki daktyloskopijnej, a także postawić swój odcisk palca, ust bądź czoła na specjalnym papierze.

Z tak zabezpieczonymi własnymi śladami – zapakowanymi pieczołowicie do zeszytów i książek – czwartoklasiści udali się do restauracji na pizzę, zamówioną wcześniej przez p. Agnieszkę Paluszewską. Biesiadowanie w „Playersie” nieco się przedłużyło, gdyż jedzenie, przygotowane przez właścicielkę – p. Beatę Różańską, okazało się tak dobre, że uczniowie na własną rękę zaczęli sobie domawiać pierogi po ukraińsku, frytki z ketchupem i malinowe desery.

Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2024-03-29 11:25:34