ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W SP 3

Dzień Świadomości Autyzmu w SP3 !

Dnia 2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole z tej okazji odbyło się wiele ciekawych wydarzeń! W tym dniu podczas lekcji poruszany był temat autyzmu. Uczniowie dowiedzieli się więcej o tym zaburzeniu i jego wpływie na życie osób nim dotkniętych. W ramach akcji ubrani byliśmy na niebiesko, aby okazać solidarność z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Gazetka szkolna zachęcała do refleksji oraz zdjęć z „niebieskimi skrzydłami motyla”, a szkolny dzwonek zamilkł. Celem wszystkich tych działań było zwiększenie świadomości na temat autyzmu, budowanie tolerancji i akceptacji dla osób z tym zaburzeniem oraz zwrócenie uwagi na ich potrzeby. Dołącz do nas w budowaniu świata, w którym każdy jest akceptowany i szanowany, bez względu na różnice!

Natalia Strzelecka

Data dodania: 2024-04-04 18:52:28