ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym wyjątkowym dniu symbolem solidarności z autystami jest kolor niebieski. Nasi uczniowie pokazali tę solidarność poprzez swój ubiór. Uczniowie wchodząc do szkoły otrzymywali nalepki z hasłem: Wkręć się w autyzm. W holu była przygotowana gazetka, zaś w szkole rozwieszone hasła lub symbole związane z autyzmem. Nowością były kody, które po zeskanowaniu prowadziły do filmów edukacyjnych związanych z tematyką tego dnia. W trakcie lekcji przeprowadzane były rozmowy na podstawie obejrzanych filmów. Zwieńczeniem tego dnia był spacer na rzecz świadomości autyzmu. Uczniowie z wychowawcami przeszli wraz z niebieskimi balonami do centrum miasta. Nie bądźmy obojętni! Zaświećmy się na niebiesko.

Paulina Sadkowska

Data dodania: 2019-04-02 16:42:48