ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W geście solidarności i wsparcia osób
z zaburzeniami ze spectrum 2 kwietnia cały świat zapala się na niebiesko. W naszej szkole również nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na szkolnych korytarzach pojawiły się niebieskie balony, gazetka w holu głównym oraz kody QR z informacjami o tematyce autyzmu. Przez dwa dni mogliśmy zaakcentować swoją solidarność i empatię wobec osób z autyzmem. W pierwszym dniu tj. 5 kwietnia 2022r. uczniowie szkoły oraz nauczyciele elementy ubioru oraz dodatki zaakcentowali w kolorze niebieskim. Odbyło się spotkanie w sali gimnastycznej klas I – VI, na którym zapoznano uczniów z tematyką obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzm, a organizatorzy poprosili uczniów o wykonanie plakatów dotyczących tego święta. Powstały piękne prace, które można podziwiać na szkolnych korytarzach.

W drugim dniu 6 kwietnia 2022r. został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Cztery pory roku”. Udział wzięli uczniowie naszej szkoły oraz gościnnie uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Suliszewie. Wszyscy uczestnicy konkursu przepięknie recytowali wiersze, za co otrzymali gromkie brawa. Zorganizowano poczęstunek dla uczestników konkursu, a także każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę.

Nagrody za udział w konkursie recytatorskim oraz baner z hasłem akcji, który pojawił się przy wjeździe do szkoły to zasługa naszych sponsorów, którzy okazali swoje dobre serce i chęć pomocy. Podziękowania kierujemy do:

1. Pani Dyrektor Ewy Klińskiej.

2. Państwa Kamili i Pawłowa Kmieć.

3. Państwa Moniki i Adama Borek.

4. Pani Natalii Leśniak „Motywator”.

5. Pani Ewy Jabłońskiej „Ares”.

6. Pana Zdzisława Chełstowskiego „Drew – Pol”.

Naszej społeczności szkolnej dziękujemy za udział i zaangażowanie w tegoroczną akcję, organizatorom za przygotowanie tak pomysłowych i ciekawych akcji.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem.

Agnieszka Paluszewska

Data dodania: 2022-04-06 16:50:16