ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SZACHOWY Z UDZIAŁEM SZACHISTÓW ''TRÓJKI''

ŚWIĄTECZNY  TURNIEJ  SZACHOWY  Z  UDZIAŁEM  SZACHISTÓW  ''TRÓJKI''

Uczniowie naszej szkoły (z UKSz Skoczek i ze szkółki szachowej "Trójki") brali udział w mocno obsadzonym Turnieju Świątecznym dla juniorów U - 14 (CHDK; 17.12.2022r.).

Wystąpiło aż 50 młodych szachistów - m.in. z Gorzowa WLKP, Strzelec Krajęńskich, Szczecina, Stargardu, Myśliborza, Biesiekierza, Polanowa, Koszalina, z Niemiec (SCHACHFREUNDE Groß Schönebeck) -  z których 20 miało kategorię IV lub wyższą.

Bardzo dobrze spisał się nasz najlepszy obecnie szachista w szkole Wojtek Kowalik, który zajął piąte miejsce. Amelka Kalita była dziesiąta, Kuba Przymuszała piętnasty i Bartek Szatkowski szesnasty.

Oczywiście i pozostali nasi szachiści zagrali dobrze - Ala Kolańska, Kukwa Mateusz, Antoni Paluszek, Antoni Borek, Wojtek Drożdżyński.

Dla naszych reprezentantów szkoły był to już szósty turniej

licząc czas od połowy października do teraz (zabrakło chorujących, Antka Gałwy, Fabiana Wróbla, Staszka Fabisza i Nikodema Pochecia)

- serdecznie wszystkim dziękuję - Grzegorz Winiarski.

W kategorii OPEN grali nasi absolwenci: Kamil Kalita i Wiktor Kalinowski

Turniej dał nam wiele satysfakcji dzięki sprawnej organizacji zawodów (panowie wiceprezes Krzysztof Dłużyński i prezes Andrzej Kowalik, sędziował nasz absolwent Maciej Dziechciarewicz), dzięki sponsorowanym nagrodom dla zwycięzców a także sponsorowanym paczką świątecznym dla każdego zawodnika - "BYŁO NA  BOGATO"

Poniżej zacytuję opis turnieju autorstwa pana Krzysztofa Dłużyńskiego:

Są zawody, których nie tylko trzeba się dobrze wyuczyć i dobrze wykonywać, ale wiążą się z życiową misją. Takim zawodem jest zawód Kominiarza. Mimo olbrzymiego postępu technologicznego, wiemy jak ważny i szlachetny jest ten zawód, jak ważne jest ze względów przeciwpożarowych i sanitarnych utrzymanie kominów w czystości. Ale jest jeszcze jedna cecha, o której się wie, a mało mówi. Kominiarze przynoszą ze sobą Dobro i Szczęście !
Stary przesąd, w którym się wychowałem , mówił: „Zobaczysz Kominiarza, złap się za guzik ! Będziesz miał szczęście”.
No i w sobotę mieliśmy Szczęście u siebie. Wspaniałym Gościem naszego Turnieju Świątecznego w SKOCZKU był pan TOMASZ REUTOWICZ, właściciel choszczeńskiej firmy KOMINEX. Pan Tomasz nie tylko wcześniej zasponsorował nagrody i słodkie paczki na turniej. Pan Tomasz w cylindrze i pięknym galowym mundurze, przez cały czas turnieju aż do jego zakończenia był z nami i wszystkim Dzieciakom kibicował. Ponadto Pan Tomasz zamiast worka z sadzą, którą miał nacierać nosy i policzki, przyniósł jeszcze dodatkowo duży worek z prezentami dla wszystkich 50 młodych graczy turnieju U14 ! Ten Turniej dzięki temu Dzieci i Młodzież miały naprawdę na bogato. Doszło do tego, że SZYMON RAGAN, zwycięzca Turnieju U14, musiał korzystać z pomocy swojej siostry Zosi, aby odebrać puchar, dyplomy i wszystkie nagrody, które mu przypadły !
Panie Tomaszu – BARDZO DZIĘKUJEMY !!!
A że i lekarzowi życzy się dużo zdrowia, to i Panu życzymy dużo, dużo zdrowia i SZCZĘŚCIA w tych nadchodzących świątecznych dniach i w całym Nowym Roku 2023 !"

Relacja pana Tadeusza Krawca:

"
✅Dokładnie 79 szachistów rywalizowało w rozegranym w sobotę ?Turnieju Świątecznym?, który w sobotę rozegrano w Choszczeńskim Domu Kultury.
✅W kategorii U14 bezkonkurencyjnym okazał się Szymon Rogan (KSZ Hetman Koszalin – 6,0 pkt), a drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy KSZ Stilon Gorzów Wlkp. Maciej Koch i Jakub Krutow (obydwaj po 6,0). ???
✅Z naszych, czyli z zawodników UKSz Skoczek, najwyżej uplasował się Wojciech Kowalik, który z dorobkiem 5,0 pkt. zajął piąte miejsce. ???
✅W rozegranym równolegle turnieju open triumfował Andrzej Gniadek (KSZ Gryf Szczecin – 6,0), drugi był Maksymilian Majdański (KSZ Stilon – 5,5), a trzeci Adrian Pogorzelski (UKSz Skoczek – 5,5).
✅Podczas otwarcia turnieju burmistrz Robert Adamczyk wręczył Andrzejowi Kowalikowi, czyli prezesowi Skoczka elektroniczną szachownicę, która służyć będzie do internetowej transmisji partii z turniejów???. na naszych turniejach. – Tu szczególne ukłony kierujemy do pani Anny Pastusiak, dyrektor Choszczeńskiego Domu Kultury, który wymyśliła i nadzorowała jego zakup – mówi wiceprezes Krzysztof Dłużyński.
✅Drugą niespodziankę szachistom sprawił Tomasz Reutowicz, właściciel choszczeńskiej firmy Kominex, który sfinansował nagrody, słodkie paczki, przyniósł też duży worek z prezentami dla wszystkich uczestników turnieju U14.??? (tk)"

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2022-12-20 09:03:45