SUKCESY NA TURNIEJU SZACHOWYM W PRZELEWICACH

SUKCESY  NA  TURNIEJU  SZACHOWYM  W  PRZELEWICACH

Aż czternastu naszych uczniów, szachistów UKSz Skoczek Choszczno i równocześnie szkółki szachowej 'Trójki", grało w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym w Przelewicach - 20 kwietnia 2024r.

Graliśmy 7 rund i do zdobycia było 7 punktów. Udział wzięło 48 szachistów z Lasker Barlinek, Lasker Przelewice i z Choszczna (Skoczek i SP 3).

Klasą dla siebie była Amelia Kalita (6 pkt. kl. VII B), która zajęła I miejsce w grupie starszej.

Pierwszy w grupie młodszej był Mateusz Kukwa (6 pkt. kl. III A) a trzeci Tymon Mikina (5 pkt; kl. II C).

Od lewej: Mateusz i Amelia,

pierwszy z prawej Tymek

Wysokie miejsca zajęli: w grupie starszej  Antek Paluszek (5 pkt. kl. VI A), Kuba Przymuszała (4 pkt. VI B) i Antek Izotow (4 pkt. VII C) a w grupie młodszej Wojtek Turtoń (4,5 pkt, kl. II A) i Aron Knyziak (4 pkt, kl. II B).

Dobrze grali: Wojtek Drożdżyński, Wiktor i Filip Wojcieszkowie, Fabian Wróbel, Kuba Żabski.

Brawa dla najmłodszego zawodnika turnieju, pięcioletniego Kacpra Żabskiego!.

Poniżej cytuję artykuł pana Krzysztofa Dłużyńskiego z Facebooka:

"WYGRYWAMY W PRZELEWICACH!
20 kwietnia 2024 r. Szkoła Podstawowa w Przelewicach była arena zmagań szachowych uczniów szkól podstawowych z Przelewic Barlinka i Choszczna w I Międzyszkolnym Turnieju Szachowym.
Regularny udział w tych turniejach stanowi dla nas doskonałą okazję do analizy trenerskiej czynionych postępów przez wychowanków naszego klubu SKOCZEK Choszczno na tle zawodników z innych szkół.
Widocznie nie jest z tą praca trenerską na polu szachowym źle, skoro nasi zawodniczki i zawodniczki rywalizację w sposób wyraźny wygrywają.
Klasą dla siebie była zawodniczka SKOCZKA AMELIA KALITA – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, która wygrała wszystkie swoje pojedynki i wygrała całe zawody.
Wielu naszych zawodników grało w turnieju po raz pierwszy. Klasą dla siebie był najmłodszy zawodnik 5-cio latek KACPER ŻABSKI.
Wyróżniali się przez cały turniej członkowie, słuchacze Akademii Szachowej SKOCZKA, którzy w swoich grupach o prymat rywalizowali miedzy sobą i zajęli czołowe miejsca.
To duża zasługa wzorowej współpracy pomiędzy klubem SKOCZEK a Szkolą Podstawową nr 3 w Choszcznie, a szczególnie nauczyciela pana Grzegorza Winiarskiego, który umie zainteresować grą w szachy swoich uczniów, z których najzdolniejsi trafiają w szeregi SKOCZKA. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Choszcznie nasi zawodnicy i zawodniczki mieli zapewniony bezpłatny transport na zawody. Opiekunami choszczeńskiej grupy byli Grzegorz Winiarski, Krzysztof Dłużyński i Radosław Badsung.
Wyniki zawodów przedstawiają skany z kartami wyników – nazwiska zawodników z Choszczna są w niebieskiej obwódce.
Powstaje nieodparte wrażenie, ze sport szachowy może stać się wizytówką naszego miasta Choszczno.
Bardzo dziękujemy Organizatorowi – panu Bogusławowi Pecuchowi za wzorową organizację turnieju , miłe przyjęcie i słodki poczęstunek. Wszyscy nasi zawodnicy wrócili do Choszczna bardzo zadowoleni."

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2024-04-21 16:22:12