SUKCESY NA KOSZYKARSKICH PARKIETACH

2 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Koszykówce.

W kategorii Igrzysk Dzieci zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wygrali swoje pojedynki i uzyskali przepustki do dalszej walki. Zaś w kategorii Igrzysk Młodzieży chłopcy zajęli drugie miejsce, zdobywając wicemistrzostwo powiatu i na tym etapie zakończyli swoją rywalizację.

W grze zatem pozostali nasi młodsi uczniowie, którzy zaprezentowali się w Stargardzie w ¼ mistrzostw województwa.

Najpierw (14.03.2023) na parkiecie pojawili się chłopcy. Niestety, okoliczności od początku nam nie sprzyjały. Pojechaliśmy osłabieni brakiem najlepszego gracza i dodatkowo już w pierwszym meczu z powodu kontuzji straciliśmy swojego podstawowego zawodnika. Mimo walki pozostałych chłopców, wystarczyło to tylko na 4 miejsce, które trzeba szczerze przyznać - oddaje naszą dyspozycję tego dnia.

Dzień później (15.03.2023) do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Byliśmy jedyną ekipą, która nie miała rezerwowych (dwie zawodniczki w ostatnim momencie się rozchorowały), a paradoksalnie zagraliśmy najwięcej minut z wszystkich drużyn, ponieważ aż dwa mecze z naszym udziałem rozstrzygała dopiero dogrywka. Oba wygrane. Do tego należy dodać kolejne zwycięstwo oraz jedną porażkę, tym razem w regulaminowym czasie gry. Ostateczny bilans trzech zwycięstw i jednej porażki dał nam drugie miejsce i awans do półfinałów województwa.

A to oznacza, że już jesteśmy w ósemce najlepszych szkół w województwie!

Brawo dla wszystkich reprezentantów szkoły. A w szczególności dla tych, którzy wstają na SKSy o 7 rano we wtorki i piątki. Tak, tak. 7 rano. Godzina jest nieprzypadkowa ;)

Katarzyna Pawlak

Data dodania: 2023-03-20 18:03:51