Deklaracja dostępności
Reset
Reset

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW I SUKCES PANA KRZYSZTOFA DŁUŻYŃSKIEGO

Ziściły się wieloletnie starania i zachęty pana Krzysztofa Dłużyńskiego (jednego z głównych  animatorów "królewskiej gry" w Choszcznie i nie tylko), by nasze dzieci, a przede wszystkim członkowie UKSz Skoczek Choszczno, brały udział w dużych, ogólnopolskich turniejach w szachach klasycznych.

Już po raz drugi piątka szachistów "Trójki" reprezentowała z sukcesami swój klub SKOCZEK w 10 -ciodniowym maratonie XV Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Perła Bałtyku (grupa B).

Zasługą pana Krzysztofa  i rodziców  jest także udział choszczeńsakich dzieci w latach ubiegłych, w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich - Bartek i Wojtek występowali trzy razy.

Zamieszczone z lewej strony zdjęcie główne pana Krzysztofa, z jego myślami (kolaż) wyraża wiele!

Bartosz Kowalik do końca turnieju zajmował medalowe miejsce, prowadził przez pierwszych pięć rund, nie udało się jemu zdobyć I kategorii (wkrótce osiągnie ten cel), grał wspaniale a w klasyfikacji końcowej  zajął szóste miejsce (6,5 punktów) na 123 szachistów w OPEN i drugie do lat 16.

Doskonale spisał się Maciej Dziechciarewicz, zajął ósme miejsce do lat 14 (5,5 pkt.) zdobył II kategorię. Dobrze grał również Kamil Kalita (4,5 pkt.)

Rewelacyjnie zagrał w kategorii do lat 10 Wojtek Kowalik (6 pkt.) zdobył szóste miejsce na 41 zawodników i wywalczył III ketegorię!.

Amelka Kalita w tej kategorii z czterema punktami wywalczyła IV kategorię (!)

Warto podkreślić że w turnieju udział brała ogromna ilość zawodników z przeszło 40 ośrodków szachowych z Polski. W turniejach A i C udział brali także szachiści z zagranicy.

Niewątpliwie, udział naszych uczniów w tym dziesięciodniowym maratonie to ogromne poświęcenie się ich rodziców, państwa Izy i Andrzeja Kowalików, pani Eli Dziechciarewicz i  i pani Anety Kalita.

Na pamiątkowej statuetce dla Bartka Kowalika, wręczonej jemu na uroczystym pożegnalnym apelu ósmoklasistów napisałem:

Bartosz Kowalik swoim kunsztem, reprezentując "Trójkę" w Wojewódzkich IMS w szachach, w latach 2012-2019,
wprowadził szkołę do ścisłej czołówki województwa.