STRAŻACY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W ramach projektu czytelniczego „Czytam, bo lubię, czytam, bo chcę” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 gościli w bibliotece szkolnej niezwykłych  gości, strażaków  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie  pana Ireneusza Janickiego i pana Stanisława Rydza.
W spotkaniach ze strażakami, które miały miejsce 26 i 28 lutego oraz
 1 i 4 marca 2019 r. wzięły udział następujące klasy: I a, I b, II a, II b i II c.
      Wizyty  strażaków  w bibliotece miały między innymi zachęcić uczniów do czytania wartościowej literatury dziecięcej i przybliżyć jeden z najbardziej prestiżowych zawodów.
      Podczas  tej niecodziennej lekcji  pan Ireneusz Janicki czytał  książkę Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Do atrakcyjnego zapoznania dzieci z treścią książki wykorzystano japoński teatr ilustracji kamishibai. Pan Stanisław Rydz przybliżył uczniom zagadnienie związane z zagrożeniami pożarowymi, które mogą pojawić się w szkole jak i w domu. Zademonstrował osobisty sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Powtórzył z dziećmi numery alarmowe i zaprezentował sposoby gaszenia  pożaru.  Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń związanych z pojawiającym się tlenkiem węgla, potocznie zwanym czadem i w jaki sposób można się przed nim zabezpieczyć.
W końcowej części spotkania dzieci zadawały pytania, na które pan strażak chętnie odpowiadał.
Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

DO ZAPAMIĘTANIA!

112 – ogólnoeuropejski numer alarmowy,