SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASIE IC

Poznajemy zawody naszych rodziców - spotkanie z policjantem

27 października gościem w klasie I c był tata Kuby, policjant pan Grzegorz Żabski. Podczas spotkania z dziećmi, pan dzielnicowy w ciekawy sposób opowiadał zarówno o pracy funkcjonariuszy Policji,  jak też o wyposażeniu wykorzystywanym na co dzień przez mundurowych.
     Policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Dzieci dowiedziały się również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podczas wizyty zachęcał też do noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze, na zakończenie wręczając każdemu dziecku odblaskowy upominek i słodką niespodziankę.
     Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Uważnie przyglądały się umundurowaniu naszego gościa. Jednak najwięcej emocji wzbudziło oglądanie policyjnych kajdanek.
     Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Żabskiemu za poszerzenie wiedzy na temat, tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Beata Nawrocka

Data dodania: 2022-10-31 23:04:11