SPOTKANIE Z PASJONATEM PSZCZELARSTWA

"Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia" – miał powiedzieć Albert Einstein.

O tym, jak wygląda życie pszczół i jakie mają znaczenie w przyrodzie, uczniowie klasy II A dowiedzieli się w czasie spotkania z pasjonatem pszelarstwa - panem Zbyszkiem Jamińskim. Temat pszczół bardzo zainteresował uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając wiele pytań. Mieli też okazję zaobserwować pracę pszczół w specjalnym ulu za szybą i pooglądać różne akcesoria związane z pszczelarstwem. Pod koniec spotkania odbyła się degustacja miodu. Niektórym miodek smakował tak bardzo, że mogliby choć na chwilę zamienić się w niedźwiadka, by najeść się do syta.

Dziękujemy naszemu gościowi, za pouczające spotkanie.

Anetta Bikowska

Data dodania: 2023-06-18 21:27:52