ROZGRYWKI PAINTBALLOWE KLAS 4

Piękna pogoda w czerwcu oraz fakt, że roczne oceny zostały już wystawione niewątpliwie zachęcają społeczność szkolną do jak najczęstszego korzystania ze świeżego powietrza. Z tego właśnie względu w dniach 19 – 20 czerwca 2024 r. wszystkie klasy czwarte pojechały do oddalonego o 6 km Sulina, gdzie znajduje się najlepsze w okolicy centrum paintballowe.

Celem tych wycieczek była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale także propagowanie rywalizacji w oparciu o zasadę fair play, upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu instruktor paintballu – p. Bartek Kozanecki – przedstawił czwartoklasistom obowiązujący regulamin oraz zasady bezpiecznej gry w paintball. Następnie uczniowie, ubrani w maski ochronne oraz wyposażeni w markery naładowane kulkami wypełnionymi specjalną farbą, zostali podzieleni na dwa zespoły, które na polu paintballowym stoczyły ze sobą trzy niezwykle widowiskowe bitwy. Wspólne zmagania w terenie nie tylko dostarczyły ogromnych emocji, ale również wzmocniły ducha walki w poszczególnych klasach oraz zjednoczyły je jako drużynę.

Po zakończonych rozgrywkach uczniowie odpoczywali przy ognisku, na którym piekli kiełbaski, chleb i pianki. Wkrótce potem jedni próbowali swych sił na trampolinie, inni zaś wzięli udział w zawodach strzeleckich. Tu nad bezpieczeństwem nastolatków czuwała nasza przepiękna absolwentka – Zuzia Kozanecka.

W drodze do szkoły uczniowie – brudni od farby, trawy i błota, za to w świetnych humorach – dzielili się między sobą niezapomnianymi wrażeniami. Planowali oczywiście też swój szybki powrót do niesamowitego miejsca w Sulinie, w którym zostali tak gościnnie przyjęci!

Opiekę nad uczniami w dniu wyjazdu sprawowali następujący nauczyciele: 4a – p. Robert Korzeniewski, 4b – p. Joanna Kozanecka i p. Adam Leśniak, 4c – p. Agnieszka Paluszewska i p. Elżbieta Wareliś.

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2024-06-20 20:04:13