ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

ROCZNICA  WYBUCHU  POWSTANIA  W  GETCIE  WARSZAWSKIM

Nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Dołącz do akcji Żonkile na znak, że "Łączy Nas Pamięć!"

77 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., wybuchło powstanie w getcie warszawskim - był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Akcja Żonkile upamiętnia to wydarzenie. W siedmiu poprzednich edycjach nasi wolontariusze rozdawali papierowe żonkile - znak pamięci o tych, którzy uczestniczyli i zginęli w powstaniu. W tym roku przenosimy akcję do Internetu! Zostań w domu i pokaż w mediach społecznościowych, że mimo wyjątkowych okoliczności, #ŁączyNasPamięć. Nasi uczniowie też pamiętają!

Zadanie dla chętnych!
Proszę o zrobienie żonkila w załączniku wysłałam jak go zrobić i w poniedziałek na facebook szkolnym pod postem akcji żonkile wkleić w komentarzach swoje zdjęcie z przypiętym żonkilem, w ten sposób upamiętnimy pamięć osób, którzy zginęli i uczestniczyli w powstaniu.

Opracowanie: p. Anna Czubala

Admin /-/ Grzegorz Winiarski