REKRUTACJA 2024/2025

ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH

W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

Szanowni Rodzice! Zapraszamy do zapisów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 3 Choszcznie.

Zapisy trwać będą w terminie od 1 lutego do 29 lutego 2024 r.

1.
Z urzędu, na zgłoszenie(wniosek) rodziców/prawnych opiekunów/- dzieci 7- letnich (urodzonych w 2017 r.) zamieszkałych w obwodzie szkoły - ulice: Artylerzystów, Brzechwy, Długosza, Energetyków, Fabryczna, Fürstenwalde, Gałczyńskiego, Gorzowska, Kanałowa, Kardynała Wyszyńskiego, Kochanowskiego, Kolejowa, Konopnickiej, Kopernika, Kraszewskiego, Łąkowa, Modrzewskiego, Nadbrzeżna, Norwida, Polna, Prusa, Reja, Reymonta, Roosevelta, Sienkiewicza, Słoneczna, Słonecznikowa, Słowackiego, Stargardzka od nr 15 do nr 60, Stawina, Szymborskiej, Tuwima, Wojska Polskiego, Wolności od nr 12 do nr 66, Wolvegi, Wysoka, Wyspiańskiego, Zielna, Żeglarska, Żeromskiego, 1 Maja, 2 Maja, 3 Maja, Majowa, Miłosza oraz miejscowości Gostyczyn, Koplin, Oraczewice, Pakość, Płoki, Rudniki, Stawin, Sulechówek, Wysokie.

2. Na wniosek rodziców/prawnych opiekunów/-dzieci 7 – letnich zamieszkałych poza obwodem szkoły, w przypadku gdy szkoła dysponuje miejscami.

Rekrutacja uwzględnia następujące kryteria:
a) rodzeństwo kandydata realizuje obowiązek szkolny w danej szkole – 10 pkt.

b) najbliższa rodzina kandydata zamieszkuje w obwodzie szkoły – 8 pkt.

c) niepełnosprawność w rodzinie kandydata – 7 pkt.

d) wielodzietność rodziny kandydata – 6 pkt.

Przy zapisie dziecka należy:

• wypełnić ankietę (dostępna w sekretariacie)

• okazać do wglądu dowód osobisty rodzica/prawnego opiekuna

• okazać akt urodzenia dziecka

Do klasy integracyjnej przyjmowane będą dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Zainteresowanym rodzicom sekretariat szkoły udziela podstawowych informacji pod numerem telefonu (095) 765 23 13 lub e-mailowo sp3choszczno@choszczno.pl

DOKUMENTY DO POBRANIA W ZAKŁADCE REKRUTACJA

Data dodania: 2024-01-30 16:11:08