PRZYGOTOWANIA REPREZENTACJI TRÓJKI DO TURNIEJU SZACHOWEGO

PRZYGOTOWANIA  REPREZENTACJI  TRÓJKI  DO  TURNIEJU  SZACHOWEGO

Trwają ostatnie przygotowania logistyczne do Memoriału Szachowego - "Szachowe Nadzieje".

Dnia 17 października (niedziela) 2021 o godzinie 10:00 w Choszczeńskim Domu Kultury odbędzie się XXXI  Memoriał Szachowy A. Kubaszewskiego i E. Kramka.

Kilkunastoosobowa reprezentacja naszej szkoły zagra  w turnieju głównym (Wojtek Kowalik) i, przede wszystkim, w turnieju "Szachowe Nadzieje".

Spotykamy się o 9:30 . Potwierdzamy swój udział. Wpisowe wynosi 15 złotych. Pamiętajmy o wyłączeniu telefonów na sali gry i nie przeszkadzniu - po zakończeniu partii wychodzimy z sali. Posiadanie telefonów dozwolone na własną odpowiedzialność za zgodą rodziców.

Bierzemy z sobą prowiant i maseczki. Rodzice sami przyprowadzają i odbierają po zawodach swoje dzieci;  mile widziana ich obecność podczas turnieju.

(ja - G. Winiarski -  będę przez cały turniej z dziećmi - mój telefon 665 012 676).

Dzieci rejestrował będę sam na:  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2225/

Przewidziane zakończenie około 15:00 - 16:00.

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/Grzegorz Winiarski

Poniżej zamieściłem regulamin turnieju:

Cel rozgrywek:

• Propagowanie wśród dzieci i młodzieży Królewskiej Gry.
  • Uczczenie pamięci dwóch choszczeńskich szachistów.

Organizator :

• Uczniowski Klub Szachowy SKOCZEK Choszczno
  • Dyrektor turnieju: Piotr Jarzyna, email: p_jarzyna@wp.pl
  • Sędzia główny: FA Oskar Rosłon, email: roslonoskar@gmail.com

Współorganizatorzy:

• Urząd Miasta i Gminy Choszczno.
  • Starostwo Powiatowe w Choszcznie.
  • Choszczeński Dom Kultury

Termin i miejsce rozgrywek:

• Turniej zostanie rozegrany w dniu 17 października 2021 w Sali Konferencyjnej Choszczeńskiego Domu Kultury. Początek turnieju o godz10:00.
  • Potwierdzanie zgłoszeń na sali gier, w dniu turnieju, w godzinach 9:00-9:30.

Uczestnictwo i wpisowe:

• Uczestnikiem może być każda osoba w wieku do 14 lat (rocznik 2007 i młodsi) bez względu na przynależność klubową, posiadająca maksymalnie IV kategorię szachową (III kobiecą), po opłaceniu wpisowego.
  • Uczestnicy turnieju dokonują wcześniejszego zgłoszenia:
  • za pomocą strony internetowej na ChessarbiterPro:
  • drogą elektroniczną: roslonoskar@gmail.com
    • W turnieju obowiązuje wpisowe, płatne gotówką, na sali gier, w dniu rozpoczęcia turnieju :
  • osoby zgłoszone do turnieju - 15 zł.
  • uprawnieni do gry członkowie klubu UKSz Skoczek Choszczno - 10 zł.
    • Zawodnicy dokonują wcześniejszego zgłoszenia:
  1. za pomocą strony internetowej na ChessarbiterPro
  2. drogą elektroniczną na adres : roslonoskar@gmail.com
  • Zgłoszenia dokonywane w sposób określony wyżej przyjmowane będą najpóźniej do dnia 15 października 2021 r. do godziny 21.00.
  • Po upływie terminu zgłoszeń osoby zgłaszające się mogą być dopuszczone do turnieju wyłącznie za zgodą Sędziego, pod warunkiem istnienia wolnego miejsca oraz opłacenia
    podwyższonego o 5 złotych wpisowego określonego w pkt c.
  • Liczba miejsc jest ograniczona do maksymalnie 36 osób. Organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia listy startowej po otrzymaniu wystarczającej liczby zgłoszeń.

System rozgrywek i tempo gry:

• System szwajcarski, 6 rund
  • Tempo gry : 30 minutdla zawodnika na zakończenie partii.
  • Zapis partii nie jest obowiązkowy.

Punktacja i ocena wyników:

• Za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 1 pkt, za remis 1/2pkt, a za przegraną 0 pkt.
  • O zajętym miejscu decydować będzie (w podanej kolejności):
  • Suma zdobytych punktów,
  • Buchholz Cut-1
  • Pełny Buchholz,
  • Progresja,
  • Bezpośredni pojedynek

Sprawy sędziowskie:

• Podczas rozgrywek obowiązują aktualne przepisy gry FIDE w szachach szybkich.
  • Wszelkie spory rozstrzyga Sędzia główny, którego decyzje są nieodwołalne.
  • Dopuszcza się posiadanie przez zawodnika wyłączonegourządzenia elektronicznego.
  • Dopuszczalne spóźnienie na rundę wynosi 5 minut.
  • W turnieju istnieje możliwość zdobycia V i IV kategorii szachowej.

Nagrody:

• Puchar dla zwycięzcy turnieju
  • Nagrody rzeczowe dla najlepszych 10-ciu zawodników
  • Słodkie upominki dla wszystkich zawodników

Nagrody nie będą dublowane.

Każdy uczestnik ma prawo tylko do jednej nagrody.

Warunkiem otrzymania nagrody jest obecność zawodnika na ceremonii zakończenia turnieju. W przeciwnym wypadku nagroda jest wręczana następnemu w kolejności zawodnikowi.

Nagrody, które nie zostaną wręczone podczas ceremonii zamknięcia turnieju, przepadają na rzecz Organizatorów.

Wyżywienie:

• Zawodnicy podczas turnieju organizują wyżywienie we własnym zakresie.
  • Organizatorzy zapewniają bezpłatny bufet z napojami gorącymi, chłodnymi i słodyczami, chyba że uniemożliwią to restrykcje COVID-19.

Uwagi końcowe:

• Zawodnicy biorą udział w zawodach pod opieką rodziców lub opiekunów. Organizator nie pełni roli opiekuna.
  • Organizator zastrzega możliwość połączenia grup w przypadku niskiej frekwencji.
  • Uczestnicy biorący udział w turnieju, wyrażają zgodę na zbieranie i przetwarzanie podanych przez nich danych osobowych przez organizatorów turnieju tj. imię i nazwisko, klub, miejscowość, e-mail, w celach promocyjno – marketingowych, związanych z ich działalnością, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania materiałów audiowizualnych zrealizowanych podczas turnieju.
  • Organizatorzy zapewniają sprzęt szachowy dla wszystkich uczestników.
  • Zawodnicy przyjeżdżają i uczestniczą w turnieju na własny koszt oraz ubezpieczają się we własnym zakresie.
  • Organizatorzy nie odpowiadają za żadne szkody związane z udziałem zawodników w turnieju.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie.

Komitet Organizacyjny
Zarząd UKSz Skoczek Choszczno