PROJEKT GRANTOWY

Projekt grantowy pn. Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno - Pedagogiczne

Gmina Choszczno realizuje projekt grantowy pn. POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE  współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacja dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalny Program Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, typ projektu 2f grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych na finansowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów – z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie w tym zakresie wynikające z pandemii COVID-19.

Beneficjentem Projektu/Grantodawcą jest Województwo Zachodniopomorskie. Celem głównym Projektu jest minimalizacja negatywnych skutków związanych z występowaniem pandemii Covid-19 poprzez doraźnie wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Zaplanowane działania mają na celu zapobieganie negatywnym skutkom Covid-19 w zakresie zdrowia psychicznego uczniów uczęszczających do zachodniopomorskich szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego.

W ramach Projektu Szkoła Podstawowa Nr 3 w Choszcznie realizuje następujące rodzaje wsparcia psychologiczno-pedagogicznego:
1) zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze,
2) zajęcia rozwijające uzdolnienia,
3) zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się,
4) zajęcia logopedyczne,
5) warsztaty

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, realizowane grupowo lub indywidualne, obejmie co najmniej 400 uczniów w okresie od 21.09.2021 r. do 24.06.2022 r.

Data dodania: 2022-06-06 20:12:19
Data edycji: 2022-06-07 22:41:33