POZNAJEMY KULTURĘ I TRADYCJE INNYCH KRAJÓW - PODSUMOWANIE

13 czerwca w świetlicy szkolnej podsumowaliśmy program, którego zadaniem było zapoznanie dzieci z tradycjami i kulturą różnych narodów. W tym roku szkolnym poznaliśmy: Francję, Niemcy, Stany Zjednoczone, Brazylię, Japonię, kraje Afryki i oczywiście Polskę. Podczas różnych zadań uczniowie wykazywali się poznaną przez cały rok wiedzą, która okazała się naprawdę duża.

Podczas pierwszego zadania uczniowie podzieleni na zespoły, którym sami nadali nazwy, wykazali się znajomością flag oraz nazw stolic. Następnie układali puzzle przedstawiające mapę świata i umieszczali na niej charakterystyczne dla poznanych krajów miejsca, budynki. Kolejnym i ostatnim zadaniem był quiz znajomości, który rozwiązywały dzieci na tabletach i komputerach. Wykorzystaliśmy tutaj aplikację quizizz (https://quizizz.com/), która nie była taka prosta, mimo to uczniowie poradzili sobie znakomicie.

Konkurencje wygrała drużyna ŚWIAT w składzie|: Tymon Półtorak, Szymon Serweta i Maciej Szabat, wszyscy z klasy IIa, zdobywając 62 punkty.

W zabawie brały udział zespoły:

GIRL MINT: Maja Wysocka, Zosia Łukaszewska, Aleksandra Cepak 51 pkt

PIESKI BFF: Agata Kliś, Julia Krycka, Gabriela Banasiak 45 pkt

KOTKI: Alicja kolańska, Weronika Lipska, Lena Grejć, Amelia Paczkowska 45 pkt

BUDOWA: Szymon Szyszkowski, Patryk Komsta, Mateusz Bok 38 pkt

W podziękowaniu za cały rok świetliki otrzymały słodki upominek a wygrani jeszcze więcej słodkości :)

Tego dnia w kuchni zrobiliśmy również przepyszną pizzę. Było zabawnie i pysznie. Zapraszamy po wakacjach.

nauczyciele świetlicy

Data dodania: 2019-06-16 12:06:15