POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH - SPOTKANIE W KLASIE 2B

W środę 15 listopada w naszej szkole miało miejsce bardzo ciekawe spotkanie. Uczniowie klasy 2B gościli Panie z Polskiego Związku Niewidomych Koło w Choszcznie: Barbarę Matwiejko, Irenę Kasińską oraz Panią Monikę Jurczyk (nauczyciel współorganizujący kształcenie) i Lenę niewidomą uczennicę pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Lena opowiadała uczniom jak sobie radzi w życiu codziennym (mieszka w bursie) oraz funkcjonowaniu w społeczeństwie. Lenka chętnie opowiadała i odpowiadała na pytania uczniów. Zademonstrowała także, jak porusza się w asyście Pani Moniki i z użyciem białej laski. Uczniowie mieli możliwość założenia symulatorów wady wzroku, które pozwalają osobom widzącym lepiej zrozumieć problemy osób z dysfunkcją wzroku. Wszyscy otrzymali zaproszenie do Szczecina, żeby zobaczyć szkołę Leny. Spotkanie było początkiem współpracy międzyszkolnej.

Celem spotkania było promowanie wiedzy o aktywności osób niewidomych w różnych dziedzinach życia, oraz jak udzielić wsparcia osobom niewidzącym w konkretnych sytuacjach. Wspaniałe spotkanie, pełne wzruszeń, ciekawych doznań, ale także wnoszące wiele optymizmu.

Marta Hładuniuk

Data dodania: 2023-11-23 16:51:38