PIĄTE MIEJSCE W SZACHACH WOJEWÓDZKICH

PIĄTE  MIEJSCE  W  SZACHACH  WOJEWÓDZKICH

Piąte miejsce zajęła reprezentacja "Trójki" w Finale Wojewódzkim w Szachach Drużynowych (Koszalin; 9 grudnia 2022).

Warto podkreślić, że zdobyliśmy tyle samo punktów co zespół czwarty z Goleniowa, z którym wygraliśmy, był remis z SP Kołobrzeg (trzecia drużyna turnieju) i wygrana z SP 23 Koszalin (wicemistrzowie). Teoretycznie można było powalczyć o "podium".

Wygraliśmy z Przelewicami, Goleniowem, SP23 Koszalin, SP Szczecinek, remis z SP7 Kołobrzeg i przegrane z SP Polanów i SP18 Koszalin.

Słowa uznania należą się naszej drużynie,

Chłopcy, Kuba Przymuszała i Antek Paluszek, zagrali przyzwoicie zdobywając po trzy punkty na siedem możliwych do uzyskania, natomiast dziewczynki nasze były bohaterkami tych finałów!

Amelka Kalita z sześcioma wygranymi była najlepsza na stole pierwszym, najtrudniejszym (zawodniczka UKSz Skoczek Choszczno; szkolona przez wiceprezesa klubu, pana Krzysztofa Dłużyńskiego). Rewelacyjnie zagrała na stole dziewczęcym Ala Kolańska zdobywając pięć punktów i była trzecia na stole kobiecym.

Oprócz doświadczonej Amelki, pozostała trójka to debiutanci, co dobrze rokuje na przyszłość.

W rezerwie, jako wspomagający byli Antek Borek i Fabian Wróbel.

Ojcami sukcesu są oczywiście nasze szachistki i szachiści, pan Krzysztof Dłużyński (wiceprezes Skoczka), pan Andrzej Kowalik (prezes Skoczka - podziękowania za tak dużą ilość zawodów w tym półroczu) oraz opiekun szkółki szachowej "Trójki" - Grzegorz Winiarski.

Do turnieju zgłosiło się 16 najlepszych zespołów województwa zachodniopomorskiego, zagrało w finale 10.

Atmosfera podczas tej eskapady była wspaniała a to duża zasługa pełnego humoru kierowcy, pana Jurka Baranka, m.in. zawiozł nas do MacDonalda.

Dziękuję naszej pani dyrektor Ewie Klińskiej za wsparcie przy organizacji najważniejszej dla szkoły imprezy szachowej, panu burmistrzowi Robertowi Adamczykowi za zabezpieczenie transportu na wyjazd do Koszalina.

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2022-12-12 10:27:15