PASOWANIE NA CZYTELNIKA

6 listopada 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas drugich na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Na wstępie uczniowie z klasy III b, Alicja Kolańska i Antoni Borek, przeczytali „Bajkę o zmęczonej książce z bajkami”. Do uważnego słuchania zachęcały ilustracje teatru obrazkowego kamishibai . Ponadto uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści przeczytanej bajki. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i dlaczego warto czytać książki.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  Po tej ceremonii dzieci otrzymały w prezencie książkę , zakładkę i słodką niespodziankę. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy ruchowej ze śpiewem.

Wszystkich drugoklasistów zachęcamy do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Elżbieta Klepczarek

Data dodania: 2020-11-12 12:41:27