ORGANIZUJEMY SIĘ NA TURNIEJ SZACHOWY 21 PAŹDZIERNIKA W CHDK

ORGANIZUJEMY  SIĘ  NA  TURNIEJ  SZACHOWY  21 PAŹDZIERNIKA  W  CHDK

Organizujemy się na turniej szachowy :

Serdecznie zapraszam najmłodszych, początkujących szachistów - jeśli czują się na siłach sprawdzić się, ich zaproszę w Librusie.

.... XXXIII Memoriał Aleksandra Kubaszewskiego

i Edwarda Kramka

Turniej „SZACHOWE NADZIEJE” - na kategorię IV i V

pod patronatem Burmistrza Choszczna

CEL ROZGRYWEK:

• Propagowanie wśród dzieci i młodzieży Królewskiej Gry.
  • Uczczenie pamięci dwóch choszczeńskich szachistów.

Uzyskanie kategorii szachowych do IV kategorii włącznie

• podtrzymanie tradycji klubu UKSz SKOCZEK Choszczno, organizacji cyklicznej imprezy szachowej o wieloletniej tradycji, najdłuższej w regionie

ORGANIZATOR :

• Uczniowski Klub Szachowy SKOCZEK Choszczno

WSPÓŁORGANIZATORZYI SPONSORZY :

• Urząd Miasta i Gminy Choszczno.
  • Choszczeński Dom Kultury

Turniej jest ,Dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki”

TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK:

• Turniej zostanie rozegrany w dniu 21 października 2023 r. (sobota) w Sali Konferencyjnej Choszczeńskiego Domu Kultury. Początek turnieju o godz 10:00.
  • Potwierdzanie zgłoszeń na sali gier, w dniu turnieju, w godzinach 9:15-9:45.

UCZESTNICTWO I WPISOWE:

• Uczestnikiem tego Turnieju może być każda osoba w wieku do 14 lat (rocznik 2009 i młodsi), bez względu na przynależność klubową, posiadająca maksymalnie II kategorię szachową (I kobiecą).
  • Uczestnicy turnieju dokonują wcześniejszego zgłoszenia:

1)        za pomocą strony internetowej na Chessarbiter:

2)        drogą elektroniczną: skoczek_choszczno@wp.pl

• W turnieju nie będzie pobierane wpisowe

1)       osoby zgłaszające się dopiero w dniu rozgrywek mogą być dopuszczone do turnieju wyłącznie za zgodą Sędziego, pod warunkiem istnienia wolnego miejsca.

• Za zgłoszenie w terminie uznane jest zgłoszenie dokonane najpóźniej do dnia 20 października2023 r. (piątek) do godziny 15.00.
  • Liczba miejsc jest ograniczona do maksymalnie 36 osób. Organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia listy startowej po otrzymaniu wystarczającej liczby zgłoszeń.

-Zawodnicy dotychczas nie zarejestrowani w Centralnym Rejestrze zobowiązani sa do wypełnienia i dostarczenia formularza rejestracyjnego , który po wypełnieniu musi być podpisany przez opiekuna prawnego i dostarczony do Sędziego Głównego przed rozpoczęciem turnieju.

Zawodnicy bez przynależności klubowej wnoszą opłatę startowa 5 złotych na rzecz ZACHODNIOPOMORSKIEGO ZSZACH(wynika z KOF Na 2023 r.), płatną w gotówce przy potwierdzaniu obecności na Sali gier, prxed roxpoceciem Turnieju.

SYSTEM ROZGRYWEK I TEMPO GRY:

• System szwajcarski, 5 rund, kojarzenie komputerowe.
  • Tempo gry : 25 minut + 5 sekund za każde posunięcie dla zawodnika na zakończenie partii.
  • Zapis partii nie jest obowiązkowy....

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2023-10-17 18:19:34