OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Tego dnia uczniowie klasy IIIb przygotowali dla kolegów i koleżanek z klas pierwszych japoński teatrzyk obrazkowy Kamishibai. W rolę narratorów wcielili się: Alicja Kolańska oraz Antoni Borek czytając bajkę pt. „Drzewa” o przygodach Gangu Słodziaków. Całą imprezę poprowadziły uczennice klasy VIIb: Wiktoria Gołąb oraz Amelia Rusin. Pierwszaki nie tylko słuchały i oglądały ale również wypowiadały się na temat bajki, poznały cztery gatunki drzew: brzozę, lipę, dąb i sosnę oraz dopasowywały liście do  drzew. Oczywiście nie zabrakło zabawy ruchowej, którą poprowadzili uczniowie klasy IIIb: Alicja Kolańska, Antoni Borek, Anna Żabska oraz Zuzanna Budzyńska. Pod koniec spotkania pierwszoklasiści uczestniczyli w pasowaniu na czytelnika naszej biblioteki szkolnej, z tej okazji otrzymali słodki upominek oraz zakładkę do książki. Zwieńczeniem imprezy była degustacja herbatki z lipy z miodem, poprzedzona pogadanką na temat zdrowotnych właściwości produktów wytwarzanych z lipy.

Organizatorzy: Elżbieta Klepczarek, Sylwia Suchecka oraz Agnieszka Szewczyk serdecznie dziękują p. Marianowi Tomczykowi, p. Agnieszce Wieligórka oraz p. Sylwii Bujacz za miłą współpracę.

Agnieszka Szewczyk

Data dodania: 2020-09-29 19:38:17