NAGRODY SPORTOWE OD BURMISTRZA

NAGRODY  SPORTOWE  OD  BURMISTRZA

Czwórka naszych najlepszych szachistów (UKSz Skoczek i szkółka szachowa "Trójki") otrzymała z rąk pana burmistrza Choszczna Roberta Adamczyka  i pana dyrektora Centrum Rekreacyjno - Sportowego Zdzisława Klińskiego nagrody sportowe.

Uroczysta gala odbyła się w Ośrodku Sportowo - Wypoczynkowym w obecności rodziców i bliskich 10 kwietnia 2019r.

Mając swoje tzw. "5 minut" (G. Winiarski) przedstawiłem szachowe osiągnięcia chłopców  podkreślając wicemistrzostwo województwa w Szachowych Igrzyskach Dzieci, udział ich w Mistrzostwach Polski, turniejach wojewódzkich i międzynarodowych. Podkresliłem rolę Bartosza Kowalika jaką na przestrzeni lat pełnił dla szkolnych i w ogóle choszczeńskich szachów, trzy miejsca czwarte i pierwsze miejsce na najsilniejszym stole...

Od lewej:

Bartek, Kamil,

Maciej i Wojtek

Podkreśliłem, że to od Bartka zaczeły się sukcesy m.in. na szczeblu województwa.

Nagrody otrzymali: Bartosz Kowalik, Kamil Kalita, Maciej Dziechciarewicz i Wojtek Kowalik (jest powołany do kadry wojewódzkiej w swojej kategorii wiekowej).

Z satysfakcją informuję, że nagrody otrzymali również inni uczniowie i absolwenci naszej szkoły w różnych dyscyplinach:

Mikołaj Balik (V C) - pływanie

Igor Rowicki (V C)- karate

Hanna Aleksandrowicz (VI C) - pływanie

Zuzanna Grzelak (VII C)- kajaki

Miłosz Majchrzk (absolwent) - kajaki

Kacper Matyjaszczyk (absolwent) - kajaki

Kacper Sinica (absolwent) - armwrestling

Na sukces szachistów wpłynęło wiele czynników, m.in. zaangażowanie rodziców (państwa  Izy i Andrzeja Kowalików, pani Eli Dziechciarewicz, państwa Anety i Radosława Kalitów), patronat naszej pani dyrektor Ewy Klińskiej nad naszą szachową działalnością, wsparcie pana burmistrza Roberta Adamczyka (baz problemów załatwiał nam transport na turnieje wojewódzkie i do Niemiec).

Zobacz więcej w artykule pana Tadeusza Krawca pt. Choszczno 2019 - Stypendia dla sportowców  na www.choszczno.pl

a przy okazji, pan Tadeusz Krawiec jest także wielkim miłośnikiem szachów, i wspiera "królewską grę"w choszczeńskim środowisku!

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2019-04-12 08:39:23