MLEGITYMACJA

Wniosek o wydanie mLegitymacji zamieszczony jest w zakładce RODZIC - INFORMACJE DLA RODZICÓW - MLEGITYMACJA (mLegitymacja druk do pobrania).

Prosimy zapoznać się z regulaminem zamieszczonym poniżej oraz  w zakładce RODZIC - INFORMACJE DLA RODZICÓW - plik mLegitymacja wniosek skonwertowany.

"mLegitymacja    Szkolna to    bezpieczne    narzędzie,  dzięki  któremu   uczniowie potwierdzą przysługujące im uprawnienia, za pomocą telefonu komórkowego. "Mobilna" legitymacja będzie mogła być wydana uczniowi, któremu uprzednio wydano   legitymację    szkolną   albo   e-legitymację   szkolną.    Okres ważności mLegitymacji będzie tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji       szkolnej albo  e-legitymacji   (przedłużenie   ważności   wspomnianych legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji).

mLegitymacja będzie unieważniana przez szkołę w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej albo e-legitymacji. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja.

To dokładnie to samo, co „zwykła” legitymacja szkolna, ale w telefonie. Będzie jednak równoważna z tradycyjną.

Mobilna wersja legitymacji szkolnej ma być uzupełnieniem jej standardowych form - papierowej lub plastikowej karty.

Z mobilnej wersji legitymacji będzie można korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku „tradycyjnych” dokumentów. Za pomocą mLegitymacji potwierdzimy status ucznia podczas kontroli biletów, czy zakładania karty w bibliotece. Będzie ona również podstawą do otrzymania przysługujących zniżek

Można ją zweryfikować wizualnie – posiada takie zabezpieczenia jak hologram i animowana flaga. Dodatkowo, w przypadku wątpliwości, można wykorzystać ogólnodostępną aplikację mWeryfikator, która sprawdzi nie tylko autentyczność dokumentu, ale także fakt czy dokument nie został zastrzeżony w szkole (w przypadku np. zagubienia telefonu).

mLegitymacje szkolne mogą być wydawane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Czym dokładnie jest mLegitymacja?

mLegitymacja, to część aplikacji mObywatel. Co z niej wyczytamy? Przede wszystkim wiek ucznia, informację o tym czy legitymacja jest ważna, a ponadto dane, które można znaleźć na tradycyjnych legitymacjach

• imię i nazwisko ucznia;
  • numer legitymacji;
  • datę wydania;
  • termin ważności;
  • status użytkownika (uczeń);
  • datę urodzenia;
  • PESEL;
  • adres zamieszkania;
  • nazwę i adres szkoły.

Aby uruchomić mLegitymację:

Posiadanie telefonu z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.

Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania) oraz nadania uprawnień do Systemu .

Wysłać na adres sekretariatu w mobiDzienniku zdjęcie legitymacyjne ucznia w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB).

Pobranie Aplikacji mObywatel , potwierdzenie regulaminu.

Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomienie Systemu na urządzeniu.

Aby uruchomić mLegitymację:

Posiadanie telefonu z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.

Pobranie Aplikacji mObywatel , potwierdzenie regulaminu.

Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomienie Systemu na urządzeniu."

Admin /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2019-11-19 09:03:45