MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY W PRZELEWICACH

MIĘDZYSZKOLNY  TURNIEJ  SZACHOWY  W  PRZELEWICACH

Udany był dla naszej reprezentacji szkoły Międzyszkolny Turniej Szachowy w Przelewicach (5.11.2022r.).

Bartek Szatkowski (VIII A) zajął III miejsce i kolejny raz udowadnia, że po Wojtku Kowaliku jest drugim szachistą szkoły.

Amelia Kalita (VI B), najlepsza szachistka szkoły zajęła IV miejsce. Druga nasza szachistka, Ala Kolańska VII miejsce (V B) i Kuba Przymuszała VIII (V B) na 23 zawodników grupy starszej.

Dobrze spisał się także Antek Paluszek (V A). Antek Gałwa (V B) zagrał drugi turniej w swojej karierze i radził sobie dobrze.

W grupie młodszej III miejsce zajął Mateusz Kukwa (II A) i dobrze zagrał także Wojtek Drożdżynski (III C) - również drugi turniej w swojej karierze.

Wyniki znajdziemy w galerii.

Doskonale zagrali juniorzy UKSz Skoczek Choszczno na Wojewódzkim Drużynowym Turnieju Szachowym w Szczecinie zajmując III miejsce.

Brawa dla naszego najlepszego szachisty szkoły Wojtka Kowalika (VIII C), dla naszych absolwentów Bartka Kowalika i Kamila Kality/

Opiekin szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Poniżej relacja z turnieju w Przelewicach pana Krzysztofa Dłużyńskiego, wiceprezesa UKSz Skoczek Choszczno.

"Serdecznie dziękujemy Zawodnikom SKOCZKA, ich Rodzicom i Opiekunom za decyzję o wyjeździe i wzięcie udziału w II Międzyszkolnym Turnieju Szachowym w Przelewicach w dniu 05. listopada 2022 r. Nasze Zawodniczki i Zawodniczki godnie reprezentowali nasze Miasto Choszczno i Klub, a najmłodsi (6-7 latki), dopiero półtora miesiąca trenujący w Klubie, swoją postawą i wynikami zrobili prawdziwą furorę w turnieju.
(Nie pamiętam, od czasu kiedy działam w klubie SKOCZEK, aby kiedykolwiek była większa grupa Dorosłych o tak pozytywnych osobowościach, tak mocno wspierająca zarówno swoje Dzieci jak i Klub !)
Dziękujemy panu Bogusławowi Pecuchowi za zorganizowanie, poprowadzenie i sędziowanie jednocześnie dwóch turniejów. Wszyscy uczestnicy tradycyjnie otrzymali słodki poczęstunek. Na zakończenie były dyplomy i medale dla zwycięzców, a dla wszystkich upominki.
Dziękujemy Panu Grzegorzowi Winiarskiemu za pomoc w zorganizowaniu wspólnego wyjazdu oraz za opiekę nad wszystkimi zawodnikami choszczeńskimi.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi Robertowi Adamczykowi za zorganizowanie transportu i pokrycie kosztów wyjazdu naszych zawodników do Przelewic, a Panu Leszkowi Bireta za terminowe dowiezienie naszych zawodników na zawody.
„Już się zbliża wielka rzeka,
Bo szum fali w uszach brzmi
Więc uśmiechnij się człowieku,
Nie zatrzyma rzeki nikt