MIĘDZYNARODOWY KONKURS ''MATEMATYKA BEZ GRANIC''

Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczniowie klasy VA zdobyli III miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim ( I w zachodniopomorskim, VI w kraju) w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „MATEMATYKA BEZ GRANIC” w kategorii Junior, która przeznaczona jest dla klas V, VI szkoły podstawowej (wśród klas V byli na I m). Bardzo dobrze w tym samym konkursie spisali się również uczniowie klasy VIIIc, którzy zajęli VI miejsce w regionie (I w zachodniopomorskim, XV w kraju) w kategorii Senior.

Konkurs MATEMATYKA BEZ GRANIC ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym.
Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Ponadto wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom!

Agnieszka Fałczyńska

Data dodania: 2022-06-06 14:06:38