MĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jak co roku 3 grudnia w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami i potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania. „Tak naprawdę niepełnosprawnością jest otoczenie, które jest do mnie niedostosowane. Bo jeżeli będę miał wjazd do każdego sklepu, urzędu, miejsca, to nie będę niepełnosprawny, tylko osobą inaczej poruszającą się” – tłumaczył działacz społeczny Marek Sołtys zwany Szalonym Wózkowiczem.

Dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty w których uczestniczyli uczniowie niepełnosprawni oraz w pełni sprawni - dziś granice się zatarły. Młodsze klasy piekły pierniki, starsze wykonywały ze sznurka anioły oraz kartki świąteczne. Na korytarzu zawisły plakaty promujące dzisiejsze święto. Starsi uczniowie napisali również inspirujące wiersze.

Pragniemy podziękować za zaangażowanie i pomoc w warsztatach pani Ewelinie Działak - mamie Hanny Działak z klasy 7b, Marcie Hładuniuk oraz wszystkim nauczycielom wspomagającym: Monice Chełstowskiej, Natalii Strzeleckiej, Agacie Jamińskiej, Agnieszce Szewczyk, Agnieszce Paluszewskiej, Justynie Jurkiewicz, Beacie Jóźwiak, Agnieszce Kuczy, które każdego dnia dbają o to by te granice były niezauważalne.

Wiersze do pobrania w pliku poniżej.

Natalia Strzelecka

Data dodania: 2021-12-04 10:10:58