"MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" - SPOTKANIE Z UCZNIAMI KLAS PIERWSZYCH

5 listopada 2020 r. w naszej szkole  odbyło się uroczyste spotkanie uczniów klas pierwszych, związane z realizacją projektu ,,Mała książka- wielki człowiek”. Twórcą projektu jest Instytut  Książki, a celem akcji promocja czytelnictwa wśród najmłodszych, stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

W naszej uroczystości uczestniczyli uczniowie z klasy III B, Alicja Kolańska i Antoni Borek. Uczniowie przeczytali i omówili z pierwszoklasistami tekst i przesłanie bajki, wykorzystując obrazkowy teatr kamishibai.
Po zakończeniu części artystycznej
uczniowie z klas pierwszych otrzymali Wyprawkę Czytelniczą, przeznaczoną zarówno dla nich, jak i dla ich rodziców. Wyprawka składała się z książki- niespodzianki pt. ,,Pierwsze abecadło”, kreatywnego alfabetu- plakatu oraz broszury dla rodziców pt. ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.

Wspólna impreza została zakończona  zabawą ze śpiewem.

Wierzymy, że przygotowana przez nas impreza stanie się początkiem wspaniałej przygody z książką.

Elżbieta Klepczarek

Data dodania: 2020-11-12 11:59:42