MAJOWY WYJAZD DO SZCZECINA

Dnia 10 maja 2022 r. na wycieczkę do Szczecina wybrały się trzy klasy, tj. 7a, 7e i 8b. Uczniowie skorzystali z oferty bezpłatnego wstępu do Muzeum Motoryzacji i Techniki, mieszczącego się na terenie zajezdni tramwajowej Niemierzyn. Tu obejrzeli zabytkowe samochody i jednoślady, w tym produkowane przed laty w Szczecinie „Junaki”. Oprócz tego próbowali swoich sił na symulatorze tramwaju oraz wysłuchali pracy silnika wybranych modeli. Największą gratką okazał się jednak dla młodych ludzi stary samochód strażacki z herbem naszego miasta. Uznanie wśród dzieci wzbudziła również bogata kolekcja maszyn do pisania i maszyn do szycia.

Po wizycie w muzeum grupa zregenerowała swe siły w restauracji McDonald’s, a następnie udała się do Multikina „Helios”. Na miejscu młodzież, zaopatrzona w popcorn i „Pepsi”, z zapartym tchem obejrzała amerykański film s–f „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, który wyreżyserował Sam Raimi.

Opiekę nad młodzieżą w dniu wyjazdu sprawowali następujący nauczyciele: p. Agata Jamińska, p. Dorota Łyko i p. Elżbieta Wareliś. Nieodzowna okazała się również pomoc mamy ucznia z 8b – p. Małgorzaty Wawrzyńczak. Funkcję kierownika w czasie wycieczki pełnił p. Robert Korzeniewski.

Wyjazd ten pokazał, jak bardzo uczniowie po miesiącach zdalnego nauczania potrzebują wspólnych rozmów, uśmiechu i beztroski. Z tego miejsca pragnę również im podziękować za kulturalne zachowanie w czasie całego dnia!

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2022-05-10 22:08:17