LEKCJE OTWARTE

Lekcja otwarta w klasie 8B. Stres to reakcja organizmu, która towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Może być zarówno motywatorem do działania, jak i czynnikiem niszczącym, prowadzącym do wielu chorób. Uczniowie klasy 8b uczestniczyli w lekcji otwartej przeprowadzonej przez pedagoga szkolnego Natalię Strzelecka, podczas której poznali sposoby radzenia sobie ze stresem oraz wspólnie opracowywali skuteczne metody na to, jak radzić sobie ze stresem w szkole.

Emocje trzeba wyrażać. Czasem jednak przychodzi to z trudem. Młody człowiek uczy się rozpoznawać i wyrażać swoje emocje, jednak nie zawsze potrafi znaleźć właściwy i społecznie akceptowany kanał ujścia zarówno uczuć przyjemnych, jak i nieprzyjemnych. Na zajęciach z panią pedagog Natalią Strzelecką dzieci przekonały się, że emocje można wyrażać na różne sposoby. Nauczyły się łączyć emocje z sytuacjami z życia codziennego, co uwrażliwiło je na uczucia innych ludzi.

pedagog szkolny Natalia Strzelecka

Data dodania: 2022-11-21 20:15:21