Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
     W Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie został zakupiony sprzęt potrzebny do wirtualego laboratorium przedmiotowego. Wirtualne pracownie, które dzięki nowoczesnemu programowi, posiadanej licencji oraz zestawom, potrzebnym do realizacji nauki w salach, są przestrzenią wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, w której dzieci i młodzież mogą nie tylko poznawać program, ale również rozwijać swoje zainteresowania. Niezbędne są okulary Wirtualnej Rzeczywistości Class VR, które posiadamy. Uczniowie korzystają z okularów wirtualnych na lekcjach biologii, chemii i przyrody. Oto kilka zdjęć, jak ciekawie się uczą i bawią.

Katarzyna Nowakowska

Data dodania: 2022-10-20 18:10:42