JUBILEUSZ W LUBIANIE

Dnia 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Lubianie co roku organizuje zmagania sprawdzające znajomość wiedzy dzieci i młodzieży nt. historii teatru, tworzywa teatru i tzw. ludzi teatru. Ocenie poddawana jest także znajomość utworów dramatycznych zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego”.

W przygotowania tej trudnej rywalizacji zaangażowany jest cały zespół nauczycieli, ale tak naprawdę od dwudziestu lat koordynatorkami niezmiennie pozostają trzy nauczycielki, tj.: p. Agnieszka Kotkowska, p. Barbara Królikowska i p. Beata Kwaśna.

Tegoroczny, jubileuszowy XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Teatrze przeprowadzony został dn. 12 kwietnia. W gościnnych progach szkoły w Lubianie zawitali uczniowie z 5 szkół naszego powiatu. Konkursowicze z Bęgardowa, Bierzwnika, Choszczna, Lubiany i Pełczyc zmierzyli się w trzech grupach wiekowych, najlepsi zaś otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Pełczycach, Bank PKO BP w Barlinku i p. Agnieszkę Aksamit – Sowińską.

A oto wyniki:

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

Klasy I – III:

I miejsce: Mateusz Kukwa – Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie

II miejsce: Gracjan Spych – Szkoła Podstawowa w Lubianie

III miejsce (ex aequo): Rozalia Nogalska – Szkoła Podstawowa w Pełczycach i Marcin Łoziński – Szkoła Podstawowa w Lubianie

Klasy IV – VI:

I miejsce: Luiza Kamela – Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie

II miejsce (ex aequo): Michał Jurkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie i Patryk Bielawski – Szkoła Podstawowa w Zamęcinie

III miejsce: Artur Głogowski – Szkoła Podstawowa w Bierzwniku

Klasy VII – VIII:

I miejsce: Julia Małodzińska – Szkoła Podstawowa w Lubianie

II miejsce: Gabriela Franek – Szkoła Podstawowa w Pełczycach

III miejsce (ex aequo): Zofia Warych – Szkoła Podstawowa w Lubianie i Alicja Błaszczyk – Szkoła Podstawowa w Bierzwniku

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA, tj. zdobycie przez reprezentację danej szkoły tytułu „NAJLEPSZEJ DRUŻYNY TEATROLOGÓW”:

Klasy I – III – Szkoła Podstawowa w Lubianie

Klasy IV – VI – Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie

Klasy VII – VIII – Szkoła Podstawowa w Lubianie

Na szczeblu powiatowym naszą szkołę reprezentowali laureaci eliminacji szkolnych. Byli to:

Mateusz Kukwa z III a i Lena Cieślak – z III b

Luiza Kamela, Michał Jurkiewicz i Gabriela Szwechłowicz – z VI a

Maciej Niewinczany, Juliusz Kuliński i Adam Markiewicz – z VII b

Za przeprowadzenie eliminacji szkolnych oraz przygotowanie uczniów do etapu rejonowego odpowiedziane były następujące nauczycielki: p. Anetta Bikowska – grupa wiekowa I – III i p. Elżbieta Wareliś – klasy IV – VIII.

Z kolei opiekę nad dziećmi i młodzieżą w dniu wyjazdu sprawowała p. Agnieszka Paluszewska, która także na miejscu weszła w skład komisji oceniającej klasy IV – VI.

Z tego miejsca pragnę serdecznie pogratulować wszystkim laureatom i uczestnikom oraz gorąco podziękować za kilkutygodniowy trud włożony w opanowanie materiału na temat teatru światowego i polskiego.

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2024-04-17 17:24:04