JESIEŃ W SZKOLNYM OGRODZIE

Ogród to magiczne miejsce w dziecięcym świecie. To nie tylko miejsce rekreacji, ale również wspaniała przestrzeń edukacyjna.

W ramach zajęć przyrodniczych uczniowie klasy IB wspólnie z Panią Magdaleną Baranek i jej podopiecznymi ze świetlicy szkolnej zabrali się za jesienne porządki w szkolnym ogródku. Dzieci po krótkim wstępie nałożyły rękawiczki, wzięły do rąk grabie, łopatki, haczki i z ogromną chęcią zaczęły jesienne porządki. Wspólnie z wielkim zapałem wykopywały: buraki, marchew, pietruszkę, zrywały: pomidory, paprykę, maliny. Chłopcy zabrali się do cięższej pracy- wyrywali chwasty i wysuszone rośliny razem z korzeniami! Dziewczynki grabiły przygotowaną ziemię. Ogród zmieniał się w oczach. Zostały posadzone cebulki wiosennych kwiatów: tulipanów, żonkili, hiacyntów.

Po ciężkiej pracy był też czas na krótki odpoczynek i obserwacje. Obserwowaliśmy również jak zachowują się zwierzęta. Przyglądaliśmy się dżdżownicy, biedronce i odlatującym na niebie ptakom. Szkolny ogród, a przede wszystkim zajęcia w nim organizowane, przynoszą naszym uczniom zawsze dużo radości i satysfakcji. Miejsce to, które w ciepłe dni służy nam także jako miejsce wypoczynku i zabawy,  właśnie dzięki pracy włożonej przez naszych „ogrodników”, pięknieje z dnia na dzień.

Marta Hładuniuk

Data dodania: 2022-10-22 18:40:05