JASEŁKOWE PRZEDSTAWIENIE - TYLKO JEDNA TAKA NOC

JASEŁKOWE PRZEDSTAWIENIE - TYLKO JEDNA TAKA  NOC

W czwartek 19 grudnia w naszej szkole mogliśmy obejrzeć Jasełka, które wprowadziły nas w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku Jasełka przygotowały klasy IIa oraz IIb. Scenariusz napisała pani Anetta Bikowska,  która podjęła się również reżyserii. W przedstawieniu brali udział nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele naszej szkoły. Reżyserowi udało się połączyć talent, entuzjazm i zapał najmłodszych jak i doświadczenie tych starszych, co niezwykle pozytywnie wpłynęło szczególnie na młodszych aktorów.

Naszym Jasełkom towarzyszyła radość z nadchodzących świąt oraz miłość do bliskich, wyrażona muzyką, tańcem i słowem. Na scenie pojawły się postacie znane ze scen biblijnych, w które wcielili się nauczyciele:

Maria - pani Agnieszka Kucza,

Józef - pan Adam Zarzecki,

Herod - pan Robert Korzeniewski,

Królowie - pani Elżbieta Wareliś, pani Monika Ptaszyńska, pani Anna Maksymek,

Pasterze - pani Izabela Świdzińska, pani Iwona Nawrocka oraz pani Teresa Pietkiewicz,

Diabły - pania Agnieszka Fałczyńska, pani Beata Nawrocka, pani Katarzyna Nowakowska, pani Elżbieta Gawron oraz pani Urszula Niewinczana,

Dworzanin - pan Adam Leśniak,

Śmierć - pani Justyna Jurkiewicz,

Anioł - pani Julita Dalmaczyńska.

Aktorów swoimi wokalnymi umiejętnościami wspierał chór w składzie: pani dyrektor Elżbieta Kłos, pani Anetta Bikowska, pani Sylwia Suchecka, pani Elżbieta Klepczarek, pani Alicja Stasiak i pani Marta Hładuniku, Amelia Maksymek,  Nina Gałwa i Anastazja Pieśkiewicz z klasy VIe, Oliwia Sadowska i Natalia Kochanek z klasy Ve, Roksana Morman z klasy VId, Oliwia Domańska z klasy VIc oraz Paulina Ulikowska, Hanna Matuszczak i Aleksandra Dziedzic z klasy VIIIa. Jasełka uświetniły swoimi solowymi występami: Weronika Maksymek z klasy IIIb i Dominika Kuszczyńska z klasy IIIa - śpiew oraz Zuzanna Szymaszek z klasy VIa - taniec. Tańcem również zachwyciły publiczność dziewczynki z klasy IIIb.

Nad dźwiękiem czuwał, już po raz kolejny pan Zbyszek Garzyński, przy pomocy pani Agnieszki Szewczyk :) - dziękujemy bardzo panie Zbyszku! Dziękujemy również pani Katarzynie Pawlak za opiekę nad aktorami :).

Za piękną dekorację oraz pomoc podczas przygotowań serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Pielackiej, panu Jankowi Kmieciowi i panu Marianowi Tomczykowi oraz rodzicom uczniów klas IIa i IIb.

Dziękujemy pani dyrektor Ewie Klińskiej za piękne życzenia świąteczne oraz za miłe słowa dla nas - nauczycieli.

Agnieszka Szewczyk

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Data dodania: 2019-12-21 19:36:03
Data edycji: 2019-12-21 12:21:27