EUROPA I JA

W roku szkolnym 2022/2023 klasy VI B i VIII C przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”, prowadzonego przez Szkołę Podstawową w Bochotnicy.

Celem projektu było przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów leżących w Europie.

Projekt składał się z zadań, które co miesiąc były realizowane, dokumentowane poprzez robienie zdjęć oraz filmików i zamieszczane na facebookowej grupie oraz na stronie internetowej szkoły. Po zakończeniu projektu i wypełnieniu sprawozdania otrzymaliśmy certyfikaty.

Poprzez udział w projekcie uczniowie zdobywali nową wiedzę, doświadczenia, rozwijali zainteresowania dotyczące Europy, a szkoła zyskała promocję oraz nawiązała współpracę z innymi placówkami oświatowymi. Podczas zajęć, w ramach których realizowany był projekt, dzieci poznawały Hiszpanię. Zaczęliśmy od symboli narodowych, robiliśmy słownik polsko-hiszpański, poznaliśmy rośliny jakie rosną w Hiszpanii oraz znanych sławnych Europejczyków pochodzących z Hiszpanii. Projekt ukończyliśmy wycieczką do Barcelony. Za rok poznamy nowe państwo nie tylko w szkolnych ławkach ale również postaramy się je zwiedzić.

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w projekcie, bawiąc się i ucząc jednocześnie!

Serdecznie dziękuję WSZYSTKIM UCZNIOM, którzy brali udział w projekcie! Dziękuję także Pani Joannie Kozaneckiej i Pani Katarzynie Pawlak za pomoc w realizacji projektu.

Anna Czubala

Data dodania: 2023-04-23 12:59:52