DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą edukację na świeżym powietrzu.  Postanowiliśmy dołączyć do tego wspaniałego wydarzenia, opuścić swoją salę i wyjść poza szkolne mury. 10 czerwca wyruszyliśmy na wycieczkę w okolice Miejskiej Góry.

Podczas spaceru dzieci z klasy 3b obserwowały przyrodę nad pięknym choszczeńskim jeziorem. Chętnie brały udział w poszukiwaniu roślin i zwierząt żyjących nad brzegiem jeziora i z wielkim zaciekawieniem oglądały ,,co w trawie piszczy”. Przy wspólnie rozpalonym ognisku piekły kiełbaski i słodkie pianki. Był również czas na zabawy grupowe, zajęcia sprawnościowe oraz na pełen relaks na łonie natury. Dzieci obserwowały, dotykały, mierzyły i doświadczały przyrody różnymi zmysłami.

Będziemy go miło wspominać, bo zamiast patrzeć na tablicę - patrzyliśmy w niebo, zamiast nasłuchiwać dzwonka – słuchaliśmy śpiewu ptaków, zamiast biegać po korytarzu – biegaliśmy po trawie.

Beata Nawrocka

Data dodania: 2022-06-12 11:43:18